Úvod Z DOMOVA Klus možno odíde z politiky. Láka ho diplomatická kariéra

Klus možno odíde z politiky. Láka ho diplomatická kariéra

Martin Klus. (Foto: archív)

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Martin Klus uvažuje o odchode z politiky do diplomacie. Potvrdil to počas straníckeho kongresu SaS v Pezinku, no dodal, že to zatiaľ nie je aktuálna otázka. Ako povedal, rozhodne sa podľa toho, ako sa bude ďalej vyvíjať politická atmosféra na Slovensku,“ vyhlásil.

S ministrom zahraničných vecí Ivanom Korčokom sa už rozprával o možnostiach svojej diplomatickej kariéry, keby sa rozhodol skončiť v politike. „Asi si aj on myslí, že na diplomatickú kariéru mám ešte chvíľu čas,“ povedal Klus.

Reagoval tak na Korčokove slová na kongrese, ktorý štátnemu tajomníkovi adresoval výzvu: „Nešpekuluj, tvoje miesto je v slovenskej politike.“ Týmto slovám predchádzalo ministrovo poďakovanie za spoluprácu s Klusom.

Štátny tajomník nešpecifikoval, v ktorej krajine a na akom poste by chcel ako diplomat v budúcnosti pôsobiť. „Keďže sa venujem európskym záležitostiam, tak týmto smerom by som sa uberal,“ upresnil Klus.

Štátny tajomník verí, že súčasný vládny kabinet vydrží do riadnych parlamentných volieb. Ak na jeho čele bude Eduard Heger , strana SaS bude podľa neho pevnou súčasťou tejto vlády a aj on sa vidí naďalej vo svojej pozícii.