Úvod Z DOMOVA Klus: Spustenie smart karantény je otázkou jedného až troch dní

Klus: Spustenie smart karantény je otázkou jedného až troch dní

Martin Klus. (Foto: archív)

Spustenie tzv. inteligentnej domácej karantény na Slovensku je otázkou jedného, maximálne troch dní, predpokladá štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Martin Klus. Uviedol to na tlačovom brífingu.

Aplikácia na tzv. inteligentnú karanténu má za sebou technické doladenie, ktoré sa udialo v nedeľu (17. 5.). „Dnešným dňom by sa mala začať na vyhradenom hraničnom priechode, postupne počas celého týždňa by mala nabehnúť do plnej prevádzky,“ povedal Klus.

Odpovedal aj na novinársku otázku o smart karanténe a repatriantoch. Podľa neho ide o inú tému. „Pri posledných repatriáciách, ktoré sa nám ešte zbiehajú, počítame so štátnou karanténou,“ dodal Klus.

Ako pokračoval, napríklad vo Veľkej Británii zostalo ešte niekoľko stoviek repatriantov, pričom mnohí z nich sa dnes už necítia v ohrození, ale viacerí sú z pomerne ohrozených sociálnych skupín. „Máme obavu, že ak by neabsolvovali štátnu karanténu a išli by do smart karantény, mohlo by sa to v určitých oblastiach Slovenska obrátiť proti nám,“ doplnil.