Úvod Z DOMOVA Kollár je po autonehode v stabilizovanom stave, má zlomený krčný stavec a...

Kollár je po autonehode v stabilizovanom stave, má zlomený krčný stavec a kľúčnu kosť

Foto: archív

Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár je po autonehode v stabilizovanom stave v Univerzitnej nemocnici na bratislavských Kramároch. Kollár má zlomený druhý krčný stavec a kľúčnu kosť, liečiť sa bude niekoľko týždňov. Informovala o tom jeho hovorkyňa Michaela Jurcová.

„Boris Kollár bol prvotne prevezený do Nemocnice sv. Michala, kde absolvoval základné vyšetrenia. Aktuálne sa predseda parlamentu nachádza v Univerzitnej nemocnici na Kramároch v stabilizovanom stave a pri vedomí,“ uviedla Jurcová s tým, že odhadovaná dĺžka rekonvalescencie pri jeho zranení je niekoľko týždňov.

Predseda parlamentu mal v sobotu podvečer dopravnú nehodu na križovatke Ulice Svornosti a Mramorovej ulice v bratislavských Podunajských Biskupiciach. Do služobného vozidla narazilo iné vozidlo, keď Kollárova limuzína prechádzala na zelenú.

Pri nehode sa zranili aj jeho osobný ochranca, vodič Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a bývalá účastníčka Miss Universe Miroslava Fabušová, ktorá so šéfom NR SR sedela na zadnom sedadle.