Úvod Z DOMOVA Kollár: Komunikácia medzi koaličnými partnermi je veľakrát nešťastná

Kollár: Komunikácia medzi koaličnými partnermi je veľakrát nešťastná

Foto: archív

Štvorkoalícia musí dovládnuť spolu, nikto sa z nej nemá vylučovať. Komunikácia medzi koaličnými partnermi je však veľakrát nešťastná. Skonštatoval to predseda Národnej rady SR a líder Sme rodina Boris Kollár. Ak by sa premiér Igor Matovič rozhodol pre rekonštrukciu vlády, je to jeho právo, hovorí Kollár.

Tvrdí tiež, že nenapáda svojich koaličných partnerov. Atmosféra je „vybičovaná“, koalícia je však podľa neho pevná a súdržná. Za veľmi nešťastné Kollár považuje odkazovanie si cez médiá. Vrhá to podľa neho zlé svetlo na celú vládu, pričom na koaličných radách je vraj komunikácia bezproblémová.

„Myslím si, že SaS dosť nešťastne komunikuje, no som presvedčený, že my ako štvorkoalícia musíme dovládnuť. Nebolo by dobré, keby sme sa delili, aby sme niekoho vyhadzovali. A to je jedno, či SaS, Za ľudí alebo nás,“ povedal s tým, že v takej ťažkej situácii sa nemá útočiť na členov vlády.

Rekonštrukcia vlády však napriek všetkému podľa Kollára nehrozí: „Máme rozdelené mandáty v parlamente. Je úplne irelevantné, ako kde dnes vychádzajú prieskumy. Dôležité je, koľko máte poslancov v parlamente. A tam je to jasné.“