Úvod Z DOMOVA Kollár: Novú koaličnú väčšinu podporíme, ak sa dohodne termín predčasných volieb

Kollár: Novú koaličnú väčšinu podporíme, ak sa dohodne termín predčasných volieb

Foto: archív

Predseda Sme rodina a Národnej rady SR Boris Kollár podporí novú koalíciu so 76 poslancami v prípade, žek sa dohodne termín predčasných volieb na jún alebo september. Treba podľa neho dovládnuť a pripraviť Slovensko na predčasné voľby. K dohodnutej podobe štátneho rozpočtu nemá výhrady. Jeho schválenie označil za prioritu, aby sa podarilo ľuďom doručiť pomoc.

Novú sedemdesiatšestku musí podľa Kollára dohodnúť premiér Eduard Heger so šéfom SaS Richardom Sulíkom. „My nebudeme robiť v tomto problémy,“ povedal Kollár novinárom s tým, že nebude tlačiť na výmeny ministrov. Jeho podmienkou je dohoda na predčasných voľbách.

„Povalíme túto vládu, lebo nevieme vládnuť spolu, a potom ju postavíme, lebo vieme vládnuť spolu? Veď to je psychiatria,“ poznamenal a dodal, že predčasné voľby sú jediné logické východisko zo situácie.

Kollár si myslí, že keby jestvovala vôľa, vláda by nemusela padnúť. Ak nie je hraničná situácia, každý si podľa neho rieši svoje politické a stranícke záujmy. Zároveň informoval, že rokovanie parlamentu by malo pokračovať 10. januára, pričom naň chce presunúť novelu Ústavy SR o možnosti skrátenia volebného obdobia.