Úvod Z DOMOVA Kollár: Podám návrh ústavného zákona, umožňujúceho skrátenie volebného obdobia

Kollár: Podám návrh ústavného zákona, umožňujúceho skrátenie volebného obdobia

Boris Kollár. (Foto: archív)

Predseda parlamentu a šéf hnutia Sme rodina Boris Kollár v diskusnej relácii TV Markíza uviedol, že do 25. augusta podá návrh ústavného zákona, ktorý umožní skrátenie volebného obdobia.

Ako dodal, urobí tak aj v prípade, že by mal “položiť koaličnú zmluvu”. Poslanec NR SR a podpredseda opozičnej strany Hlas-SD Richard Raši mu v diskusii pripomenul, že v minulosti Kollár takýto návrh nepodporil.

Raši za Hlas vyhlásil, že podporuje petičnú akciu za referendum, ktorú inicioval opozičný Smer-SD. Vládu skritizoval okrem iného za nedostatočnú pomoc pred infláciou. „Táto situácia sa dotýka každého z nás,“ skonštatoval. Protiinflačný balíček sa podľa neho nedotkol najzraniteľnejších skupín, a to seniorov.

Kollár reagoval, že štát im pomôže vyplatením 13. dôchodkov v júli. Avizoval, že ďalšia finančná pomoc sa pripravuje aj na obdobie Vianoc. Vláda podľa neho plánuje dvihnúť minimálnu mzdu a upraviť platy štátnych zamestnancov a zdravotných sestier.

V súvislosti s napätými vzťahmi v koalícii sa Kollár obáva, že by vláda padla, ak by SaS koalíciu opustila. Vie si predstaviť existenciu menšinovej vlády s podporou SaS a nezaradených poslancov, odmieta však „visieť na špagáte fašistov“.

Líder Sme rodina v závere diskusie nevylúčil ani prípadnú spoluprácu s Hlasom-SD po ďalších voľbách. Ako možnosť z pohľadu Hlasu to vidí aj Raši. Taktiež dodal, že dôchodcovia môžu rátať s podporným finančným príspevkom aj pred Vianocami.