Úvod Komentáre Konferencia Globsecu je prejavom povýšenectva a výsmechom protiepidemiologických opatrení

Konferencia Globsecu je prejavom povýšenectva a výsmechom protiepidemiologických opatrení

Foto: archív

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov zrejme veľmi dobre vedel, prečo nereflektoval na pozvanie Ivana Korčoka k návšteve Slovenska spojenej s účasťou na tzv. bezpečnostnej konferencii Globsec, zameranej na propagandistické velebenie politiky USA, NATO a EÚ.

Keďže u Sergeja Lavrova slovenský minister neuspel a šéf NATO Jens Stoltenberg sa do Bratislavy taktiež nemieni osobne unúvať, bude sa musieť Korčok uspokojiť s tým, že štafáž a reklamu podujatiu proamerickej mimovládky bude robiť iba turecký minister zahraničia Mevlüt Čavušoglu, čo je v kontexte azrbajdžansko-tureckej agresie v Náhornom Karabachu určite symbolické.

Absencia Sergeja Lavrova a prítomnosť Mevlüta Čavušogluho je nepochybne skvelou reklamou pre NATO a jeho členský štát, ktorý pašuje islamistických žoldnierov zo Sýrie do Karabachu, aby tam pomohli pri zabíjaní kresťanských Arménov.

Horšie to je s posolstvom, ktoré Matovičova vláda a Korčokovo ministerstvo vysielajú touto nechutnou propagandou slovenským občanom, umelcom, športovcom, živnostníkom a všetkým Slovákom, vystaveným sekírovaniu prostredníctvom tzv. protiepidemiologických opatrení.

Ukazuje sa, že rýchlotesty na koronavírus, ktoré chcel Igor Matovič pôvodne nahádzať do Dunaja, sú odrazu pre účastníkov konferencie Globsecu postačujúce a keď ich príde trebárs aj tisíc, všetko je v poriadku. Umelci a športovci môžu iba tíško závidieť stovkám účastníkov veľkej VIP-párty pre vyberanú spoločnosť v uzavretých priestoroch, kde sa bude diskutovať o zlom Rusku a o anjeloch typu Navaľnyj či Cichanovská.

Účastníci a organizátori Globsecu tak dávajú otvorene najavo svoju nadradenosť a pokrivenú morálku, ktorú maskujú páčivou rétorikou o demokracii a ľudských právach. Niekoľkodňová bratislavsko-tatranská konferenčná turistika privilegovaných exponentov proamerickej politiky v podmienkach zúriacej epidémie koronavírusu sa tak definitívne zvrhla na frašku.

Bežní Slováci sa zo správ korporátnych médií opäť dozvedia len to, čo už dávno vedia: že Rusko je „zlé a nebezpečné“, lebo nechce dovoliť šírenie západných pseudohodnôt do svojho životného priestoru.