Úvod Politika Koniec lásky? Konečný zrejme nebude “prvým mužom” Slovenska

Koniec lásky? Konečný zrejme nebude “prvým mužom” Slovenska

Zuzana Čaputová a Peter Konečný. (Foto: archív)

Zvolená prezidentka Zuzana Čaputová sa počas nedávnej kampane prezidentských volieb, po tom, ako to zistili bulvárne médiá, priznala, že po svojom rozvode žije s Petrom Konečným, ktorého prezentovala ako svojho partnera. Ten sa o Čaputovej vyjadril ako o “žene, ktorú miluje”. Konečný sa po boku budúcej prezidentky zúčastnil aj víťaznej volebnej noci po skončení druhého kola volieb. Teraz je však všetko inak – Čaputová oznámila, že láske je zrejme koniec.

Reagovala tak na články v médiách, ktoré informovali, že vo voľbách do Európskeho parlamentu bola na rozdiel od prezidentských volieb voliť sama, rovnako ako jej partner Konečný. Prezidentka uviedla, že s partnerom prechádza ťažkým obdobím a aktuálne sa viac sústredí na pracovné povinnosti.

V reakcii na sociálnej sieti napísala: “V poslednom období nás nie je spolu s partnerom Petrom vídavať. Nechceme, aby sa o tom špekulovalo, ani vás nechceme zavádzať spoločným vystupovaním na verejnosti.

Radšej budeme s Petrom úprimní a povieme vám, že naozaj prechádzame ťažkým obdobím vyrovnávania sa so situáciou, v ktorej sme sa ocitli. Verím, že u vás nájdeme v tomto porozumenie, nie sme ani prvým ani posledným vzťahom, ktorý prechádza náročným obdobím.”

Dodala, že ona ako aj Konečný sa teraz musia venovať aj svojim povinnostiam. “Ja sa sústredím na prípravu do výkonu funkcie, na ktorú ste mi dali dôveru. Plánujeme zahraničné cesty, inauguráciu a budujeme tím, z ktorého vám oznámime prvé mená.”