Cieľom veľkého spoločného plánu bánk a štátov ako USA, Anglicko, Nemecko či Švédsko, ktorý sa onedlho stane skutočnosťou, je zrušenie peňazí v hotovosti. Pre banky to bude znamenať oveľa vyššie zisky, keďže za každú platbu kartou budú inkasovať poplatky. Štáty budú mať zase oveľa väčšie možnosti dokonalej kontroly každého človeka.

Len elektronické transakcie
V súčasnosti platí množstvo ľudí takmer výlučne kreditnou kartou alebo cez internet smartfónom. V Grécku je už dnes zakázané platiť v hotovosti sumy presahujúce 1 500 eur. V Taliansku je to možné dokonca len do 1 000 eur a Španielsko sa chystá zaviesť v budúcom roku také obmedzenie pri sume 2 500 eur.

ŠVÉDSKO AKO PRVÝ ŠTÁT V EURÓPE PLÁNUJE ÚPLNÉ ZRUŠENIE HOTOVOSTNÝCH PLATIEB.

Viacero krajín stanovilo maximálnu sumu, ktorú si možno vybrať v hotovosti z banky. Niektoré švédske banky dokonca nielenže vôbec nevyplácajú peniaze v hotovosti, ale ich ani nemajú a všetky transakcie uskutočňujú elektronicky.

V Nemecku sa v rámci maloobchodnej sféry uskutočňuje približne polovica obchodov platbou v hotovosti, ale tendencia smeruje jednoznačne k plateniu digitálnou formou alebo kreditnou kartou.

Tento trend podporujú bankári, ekonómovia, politici aj nadnárodné koncerny. Preto sa pravdepodobne už čoskoro dočkáme zrušenia peňazí v hotovosti, a to v globálnych dimenziách.

Foto: archív
Foto: archív

Negatíva pre občanov
Zástancovia zrušenia bankoviek a mincí argumentujú napríklad tým, že sú plné nebezpečných patogénnych baktérií, šíriacich nákazlivé choroby. Z existencie peňazí v hotovosti podľa nich enormne profitujú organizované zločinecké bandy, ktoré uskutočňujú obchody načierno, vykrádajú banky a prepadávajú peňažné transporty.

Štáty vraj strácajú obrovské sumy prácou načierno, za ktorú sa platí hotovosťou. Peniaze sa zneužívajú aj na daňové úniky. Výroba bankoviek a kovových mincí aj ich skladovanie v drahých trezoroch je vraj okrem toho veľmi nákladné. Pre občanov však znamená zrušenie peňazí obrovské negatíva.

ĽUDIA PRÍDU O SVOJU SLOBODU A DOSTANÚ SA POD ÚPLNÚ KONTROLU ŠTÁTOV, BÁNK A KONCERNOV.

V Nemecku odštartovala veľká podpisová akcia, v ktorej môžu obyvatelia vyjadriť svoj nesúhlas so zamýšľaným zrušením peňazí ako obeživa v hotovosti. Podpísal sa pod ňu už takmer milión občanov.

Totálna kontrola
Po zrušení peňazí budeme vydaní na milosť a nemilosť elektronického finančného systému so všetkými rizikami. Napríklad pri technickej poruche nebudeme mať nijakú možnosť zaplatiť.

Podobne to bude pri strate alebo odcudzení kreditnej karty. Už nikdy si nebudeme môcť vybrať peniaze v banke a odložiť si ich doma na prípad núdze.

Foto: archív
Foto: archív

ŠTÁT BUDE VEDIEŤ O KAŽDOM NAŠOM CENTE A MÔŽE NAŠE FINANCIE NIELEN KONTROLOVAŤ, ALE NÁM Z NICH AJ PODĽA VLASTNÉHO UVÁŽENIA VYDEĽOVAŤ.

A ak sa rozhodne ponechať si časť z nich natrvalo, vydá na to príslušný zákon a my sa budeme len bezmocne prizerať, ako nám ich oficiálne ukradne.

Nastane stav totálnej kontroly a štátnej svojvôle. Staneme sa poddanými moderného štátu. Banky a štáty budú môcť okrem toho zaviesť aj takzvané negatívne úroky.

Za kampaňou za zrušenie peňazí v hotovosti stoja napríklad koncerny Google, Apple, Microsoft, MasterCard či American Express. Majú mocnú loby nielen v americkom kongrese, ale aj v Bruseli. Mimochodom, najväčšia nemecká firma na výrobu bankomatov oznámila, že onedlho začne prepúšťať veľké množstvo zamestnancov. Prečo asi?

Foto: archív
Foto: archív

12 komentárov

 1. Ak niekto z nás bude mať negatívny postoj k jednotlivým oblastiam života, vlády,,konaniu nadnárodných koncernov, alebo k tomu čo sa deje vo svete nebude zdieľať to čo bude chcieť vláda , alebo somozvané mimovládky, poprípade ten čo bude presadzovať iné videnie sveta ako bude vhodné, tak tomu sa zablokuje prístup k jeho účtom a takýto človek bude odkázaný na pomalú smrť hladom, ale to bude všetko demokratické.Len neviem čo spravia s ľudmi , ktorý ani dnes nechcú platiť kartami a radšej si vyberú peniaze z bankomatu, poprípade s dôchodcami , ktorý boli zvyknutý na to , že vedia koľko majú peňazí v peňaženke a nielen tý, ale je veľa ľudí , ktorý si peniaze pre dennú potrebu radšej vyberú z bankomatu.Je tu aj iný problém a ten je ten , že ľudia budú určitú dobu strácať prehľad o tom , koľko majú ešte v banke peňazí.Na debetoch budú banky mať neskutočné príjmy, ak človek dlžobu z debetu nesplatí do jedného mesiaca ,vtedy narastajú úroky ešte horšie ako z pôžičky.

 2. Bolo by dobré aby sa o tomto dozvedelo čo najviac ľudí a nebolo by zlé zorganizovať pochod za ponechanie hotovostných peňazí.

 3. Ak zrušia oficialnu men, tak si môžeme zaviesť svoju novú, tak ako to bolo na začiatku a bez bánk.Proste sa dohodneme a vydáme si svoju menu. Lenže je tu jeden háčik. A to, že ľudia si to musia uvedomiť.

 4. EU –predstupeň svetovej vlády.
  Vytvorenie EU je len súčasťou väčšieho projektu a síce vytvorenia jednej svetovej vlády -panstva antikrista –NWO ,po ktorom politické marionety už otvorene volajú: https://www.youtube.com/watch?v=JArGPelbryo
  Kde to má korene?
  Židia neprijali im daného Mesiáša, lebo oni chceli ako vyvolený národ vládnuť nad ostatnými národmi tu na zemi.
  Preto ich vodcovia zmanipulovali národ a Spasiteľa, ktorý im povedal,že jeho kráľovstvo nie je z tohto sveta ukrižovali tak, ako to predpovedalo písmo. Tým sa ich náboženstvo stalo satanistickým. Preto už s inšpiráciou diabla napísali nenávistný Talmud a 2 tis. rokov pripravujú vládu svojmu mesiášovi tu na zemi. Sme vo finále.
  Cieľ na ovládnutie je ad:1
  Jedna vláda, na vrchol ktorej dosadia židovského vládcu a vyhlásia za toho pravého mesiáša. Židovská vrchnosť vo februári 2015 oznámila ,že tento už žije medzi nami.
  http://afinabul.blog.cz/1503/rabin-abraham-aronian-zidovsky-mesias-je-uz-na-svete
  Ameriku ovládajú už vyše sto rokov a preto vytvorili EU, aby zbavili národy práva o sebe rozhodovať. To všetko spoja pod jednu vládu. Ešte je otázkou ako ovládnu Rusko. Nechajú vytvoriť Rusov ďalšiu úniu v ktorej potom odstránia nepohodlných vládcov a následne pripoja k severoamerickej a europskej? Zatiaľ to vyzerá na tretiu svetovú, ale poháňaní satanom sa nezastavia pred ničím. Ten má obete rád.
  Rusko a Čína sú za jednu svetovú menu a ruskí pravoslávni tiež prijali masonický ekumenizmus, čo je príprava stáda na spoločné náboženstvo s pohanmi. Čína je súčasťou NWO
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/chiny-to-czesc-new-world-order-2015-09
  ad:2 jedna mena elektronická -čip ako prístup k účtom. https://www.youtube.com/watch?v=n-a877vnzjo Ak sa potom spriečite akémukoľvek nariadeniu, (napr. očkovanie) jednoducho vám odpoja prístup k účtu. Nebudete môcť ani kupovať, ani predávať, ako to predpovedá Písmo v Apokalypse.
  ad:3 Jedno spoločné náboženstvo NEW AGE ,kde si každý verí čo chce.
  Takže zbytočne sa židia kývu pri múre a dodržiavajú rituály keď stále, tak ako ich otcovia odmietajú Spasiteľa. Za zachovanie rituálov nebudú dedičmi Kráľovstva Božieho.
  Uverili lži, preto Boh na nich dopúšťa silu bludu. Ostávajú v omyle a ani ich rabín im nadokázal otvoriť oči:
  https://www.youtube.com/watch?v=f0IcArN8OCU&feature=youtu.be
  Jediná sila, ktorá im v tom mohla zabrániť aj keď majú všetky médiá pod kontrolou bola RKC. Mohli by cez farnosti stádo varovať.
  Preto ju bolo potrebné dostať pod kontrolu, aby ovce neburcovala proti NWO. To sa podarilo ich masonickým ložam na 2 vat.koncile.
  https://www.youtube.com/watch?v=nuosNmSkG_4

  Preto od RKC žiadne varovanie neprichádza, naopak hrajú s vládcami sveta hru (písmo hovorí -smilnia) na demokraciu a dokonca im otvorene pomáhajú usmerniť stádo, keď sa napríklad nechcú očkovať:
  http://www.slobodavockovani.sk/news/spb-tk-kbs-kontra-vatikan-ad-stanovisko-subkomisie-pre-bioetiku-teologickej-komisie-konferencie-biskupov-slovenska-k-niektorym-etickym-aspektom-povinneho-ockovania/
  O RKC je Kap.17zj.sv.Jan,kde ju označuje ako neviestku.
  Tak isto im RKC pomáha v zničení kresťanstva a národov Europy násilnou islamizáciou a tak isto im pomôže aj s očipovaním dezorientovaného stáda, ktoré už nikto nepreberie z apatie.
  Naverbovali ohromné ľudské zdroje cez svoje spolky (CFR,Bilderberg,MMF,OSN,Trilaterálna atď),majú armádu a preto sa tí ,ktorí sa nazdávajú ,že sa EU rozpadne mýlia.
  Tak, ako sa splnilo všetko čo stojí v Písme, tak budeme sledovať toto úsilie až do konca. Biblia jasne hovorí, že sa im svetovládu podarí dosiahnuť a na jej vrchol dosadiť svojho panovníka tak, ako o tom píšu Protokoly sionských mudrcov v poslednej kapitole a ktorého existenciu rabíni oznámili. Toho vyhlásia za pravého mesiáša, na ktorého čakali.Krista za falošného.
  Bude mu ale umožnené vládnuť len na 3,5 roka a bude to vyzerať takto:
  http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/11370-jak-bude-vypadat-prichod-antikrista-a-apokalypsa-i-mnozi-knezi-budou-slouzit-satanovi.aspx
  Potom bude podľa Biblie nasledovať druhý príchod Ježiša Krista.
  Je podivuhodné, že ani ľudia ktorí sú imúnni proti ohlupovaniu a časť z tohto plánu prekukli a druhým sa snažia otvoriť oči, nechápu tieto súvislosti a celú pravdu práve preto, že odmietajú Boha a aj to, že nás pred tým všetkým varoval v sv.Písme. Pre svoju zatvrdnutosť nechápu a že je všetko predpovedané, len rečou ktorej nerozumejú. Nerozumejú lebo nechcú. Sami postavili stenu.
  Potom nevidia východisko a tápu –viď rôzne fantazírovanie ako AWAKE ,ale podobne sú na tom aj ľudia prevádzkujúci iné stránky bojujúce proti tomuto zotročeniu sveta.Vidia čo sa deje, ale nevedia, že ide nastolenie panstva biblického antikrista a veľké finále:
  http://issuu.com/zastavmeauto-genocidu/docs/zj_e49232a17c45b9

 5. Papierové mi chýbať nebudú , ale mince ako numizmatikovi by mi veľmi chýbali. Ale to je podľa mňa útopia druhej polovici tohto storočia ,ak sa do tedy nevytlčieme

 6. Ešte dostaneš číp a partnera jedine s kreditnou kartou-ktorá pasuje na tvoj číp.A vnukom sa budú odkladať mince vo vrecúškach.Dobre povedal Tesla-elektrina ľudí môže zabiť.

 7. Ešte dostaneš číp a partnera jedine s kreditnou kartou-ktorá pasuje na tvoj číp.A vnukom sa budú odkladať mince vo vrecúškach.Dobre povedal Tesla-elektrina ľudí môže zabiť.

 8. @ [1721177695:Marcela Záhumenská] teraz by sa mali stretnuť všetci čo štrngali kľučami na námestí v Bratislave v 1989 a pričinili sa o tento fantasticky život a slobodu.Teraz máme dosť aj zahraničia aj toho svinstva čo nám z tadiaľ chodí. Už len ,aby nám američania poslali darčekovi balíček komárov.

Comments are closed.