Úvod Z DOMOVA Korčok kritizoval ruského veľvyslanca, že podporil Smer a Smer, že pozval na...

Korčok kritizoval ruského veľvyslanca, že podporil Smer a Smer, že pozval na oslavy ruského veľvyslanca

Ivan Korčok. (Foto: archív)

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí tlmočilo ruskému veľvyslancovi v SR Igorovi Bratčikovi protest za to, že verejne podporil stranu Smer-SD. Na sociálnej sieti o tom informoval šéf slovenského rezortu diplomacie Ivan Korčok. Zároveň odsúdil rozhodnutie Smeru-SD pozvať ruského veľvyslanca na oslavy vo Zvolene pri príležitosti 78. výročia SNP.

„Ruskému veľvyslancovi sme sa rozhodli tlmočiť protest za to, že verejne podporil stranu, ktorá “otvorene spolupracuje s extrémistami, ktorá sa otvorene hlási k Slovenskému štátu, nikdy sa nedištancovala od holokaustu a na oslavy 78. výročia SNP vyvesila čierne vlajky”.

Podľa Korčoka “účasť ruského diplomata na politickom mítingu pod rúškom SNP je v protiklade zo základnými zásadami nezasahovania zahraničného diplomata do vnútornej politiky na Slovensku”.

Korčok odsúdil aj aplaudovanie ľudí počas jeho vystúpenia. Dodal, že Rusko je krajinou, ktorá vedie vojnu na Ukrajine. „Je nehorázne, že smeráci sa ako jeden muž postavili za oficiálneho predstaviteľa štátu, ktorý vedie brutálnu vojnu proti nášmu susedovi a pošliapali tak aj pamiatku tých, ktorí položili život za našu slobodu a bojovali na správnej strane v SNP,“ uviedol Korčok.