Úvod Z DOMOVA Koronakrízu médiá zneužívajú na propagáciu zrušenia hotovosti

Koronakrízu médiá zneužívajú na propagáciu zrušenia hotovosti

Foto: archív

Počas pandémie koronavírusu sa opäť dostala do popredia téma uprednostňovania bezhotovostnej platby v obchodoch a ďalších prevádzkach. Médiá hovoria, že platenie kartou prípadne mobilom je bezpečnejšie z epidemiologického hľadiska, pričom používanie hotovosti vraj môže súčasnú epidémiu ešte viac rozšíriť, keďže vírus prežíva na bankovkách a minciach niekoľko hodín.

Podľa dostupných informácií obyvateľstvo médiá ovplyvnili do takej miery, že počas koronakrízy sa používanie platobných kariet u nás viac ako zdvojnásobilo. Parlament dokonca odhlasoval zvýšenie maximálnej sumy, ktorú možno zaplatiť platobnou kartou bezkontaktne, čiže bez udania PIN, z 20 na 50 eur. Navyše, v čase karantény a spoločenskej izolácie je čoraz viac jednotlivcov a firiem nútených prechádzať na bezhotovostné platby.

Portál Infovojna v tejto súvislosti uviedol, že slovenské médiá zneužívajú obdobie pandémie na otvorené presadzovanie agendy tzv. Nového svetového poriadku (New World Order – NWO), ktorého súčasťou je aj zrušenie papierových peňazí a mincí a zavedenie výhradne bezhotovstného platobného styku. Tento krok by podľa mnohých ekonómov, politikov, či občianskych aktivistov znamenal výrazný zásah do občianskych slobôd ľudí.

“Niektorí experti tvrdia, že súčasný stav v súvislosti s pandémiou COVID-19 je príležitosťou na prebudovanie súčasného usporiadania spoločnosti. Bez fyzických peňazí budú ľudia ľahko monitorovateľní, kontrolovateľní, manipulovateľní. Jednoduchšie prídu o svoje osobné údaje.

Za týmto účelom sa už nejaký čas vedie vojna proti hotovosti a koordinovaná kampaň zameraná na posunutie spotrebiteľov smerom k digitálnemu obchodnému režimu. Takému modelu obchodovania, ktorý je možné ľahko monitorovať, z ktorého je jednoduché získavať údaje, ktorý sa dá hacknúť, ktorý umožňuje kradnúť a podľa potreby konfiškovať,” píše Infovojna.

Podľa portálu mediálne vymývanie mozgov občanov Slovenskej republiky v tomto smere odštartovala súkromná televízia JOJ, ktorá vo svojej nedávnej reportáži podporila naratív podporovateľov NWO ohľadne potreby zrušenia papierových peňazí. Dôvodom má byť hrozba šírenia koronavírusu prostredníctvom bankoviek.

Propaganda v spravodajstve TV JOJ v prospech zrušenia hotovosti: