Úvod Z DOMOVA Kotleba na protivládnom proteste: Zabráňte tomu, aby vašim deťom pichli jed, nazývaný...

Kotleba na protivládnom proteste: Zabráňte tomu, aby vašim deťom pichli jed, nazývaný vakcína

Na proteste 12. 12. 2020 sa zúčastnilo približne 4000 ľudí. (Foto: Pavel Kapusta)

V Bratislave na Hodžovom námestí pred Prezidentským palácom sa konal ďalší zo série protivládnych mítingov. Jeho organizátorom bol bývalý poslanec NR SR Peter Marček. Pred približne štvortisícovým davom vystúpili opoziční politici, občianski aktivisti, prezident fanklubu Slovanista Miroslav Kantner, člen Únie autodopravcov Slovenska Martin Klieštinec a ďalší.

Väčšina účastníkov akcie nemala ochranné rúška, na ktorých neopodstatnenosť vo svojich prejavoch poukazovali viacerí vystupujúci, okrem iných aj známy bratislavský lekár Peter Lipták. “Štúdie dokazujú, že nosenie rúšok epidemilogickú situáciu nijako neovplyvňuje,” vyhlásil.

Rečníci tiež spochybňovali “protipandemické” opatrenia, testovanie ľudí na ochorenie COVID-19, upozorňovali na nebezpečenstvo neoverených vakcín, ktorými chce vláda zrealizovať hromadné očkovanie občanov SR.

Množstvo protestujúcich mávalo slovenskými štátnymi vlajkami a svoju nevôľu s vládou, jej krokmi a zámermi vyjadrovali desiatkami transparentov. Počas vystúpení rečníkov dav skandoval heslá “Matovič do basy!”, “Chceme späť slobodu!”, “Nedáme sa testovať!”, “Očkovať sa nedáme!”,“Za naše deti!”, “Médiá klamú!”, “Slovensko si nedáme!”, “Máme toho dosť!” či “Slováci do boja, Matoviča do hnoja!”.

Akciu svojím prejavom otvoril aktivista Rastislav T. Lehotský. “Toto námestie sú veľké divadelné dosky, váš spev krásnej slovenskej hymny to potvrduje, vďaka vám za ňu. A keby vás náhodou chceli nejaké policajné ‘korytnačky’ rozohnať, verte, že všetci ste lyžiari na Donovaloch… A aj keď nemáte na nohách lyže a v rukách palice, nabudúce tie palice prinesieme a bláznov vyženieme!” povedal za súhlasného pokriku ľudí.

Šéfka Krajskej organizácie SNS v Bratislave a členka Predsedníctva SNS Dagmar Kramplová si položila rečnícku otázku, kto nám dnes vlastne vládne. “Matovič, karanténa, opatrenia – to sú všetko len zásterky, masky, ktoré si nasadzujú na tvár cudzie moci.

Tridsať rokov sa na Slovensku vedie boj o to, či si budeme vládnuť sami, alebo nám budú vládnuť z ambasády na Hviezdoslavovom námestí. Bojujme ďalej, Matovič, nebojíme sa Ťa!” uzavrela svoje vystúpenie.

Foto: Pavel Kapusta

Europoslanec a podpredseda ĽSNS Milan Uhrík upozornil, že pre Matovičove opatrenia sa ľudia k sebe začali správať “ako psy”. “Sused udáva suseda, firma udáva zamestnanca, zákazníci udávajú firmy… Nemali by sme útočiť na seba, vychádza to z tej zloby, ktorú má v hlave premiér Matovič a ktorá sa šíri medzi národ.

Nemali by sme si vybíjať hnev a frustráciu medzi sebou, smerujme hnev na tých, ktorí sú skutočne zodpovední za tento stav. Nijaká vláda sa doteraz nesprávala fašistickejšie, ako vláda Igora Matoviča,” vyhlásil Uhrík. Upozornil, že vláda si deformovaním Ústavy SR, prisvojila si takmer také kompetencie, aké mal kedysi Mussolini.

“Žiadame okamžité zrušenie umelo predlžovaného celoplošného núdzového stavu a tiež obnovenie zdravotnej starostlivosti pre všetkých ľudí, ktorí si platia zdravotné odvody, nielen pre tých čo majú covid. Veď sú tu aj oveľa závažnejšie chorby, pre ktoré dnes ľudia zomierajú, lebo sa im neposkytuje starostlivosť, lebo sa jednoducho nedostanú do nemocnice, tie sú vyčlenené len pre covid,” pokračoval europoslanec.

Uhrík tiež žiadal okamžitý návrat detí do škôr, odškodenie prevádzok, ktoré ekonomicky likvidujú nezmyselné vládne opatrenia, okamžité obnovenie právneho štátu, ústavného poriadku, anulovanie všetkých nezmyselných opatrení vlády a demisiu Matovičovho kabinetu.

Lekár Peter Lipták sa opýtal, či je tu skutočne nejaká pandémia. ”Nie, je tu informačná vojna!” odpovedal si. Zdôraznil, že termín ‘chorý’ sa začal nahrádzať termínom ‘pozitívne testovaný’. “Tieto dva pojmy sa zamieňajú, čo je úplný nezmysel. Každý týždeň na Slovensku pribudne 10.000 pozitívne testovaných, ale iba tisíc je v skutočnosti chorých,” poznamenal.

“Pribúdajú pozitívne testovaní, nie chorí. Testy sú nespoľahlivé, keďže pozitívna je aj Coca-cola, mlieko, ovocná štava či papája… To iba blázon Matovič môže stále testovať. To, že premiér zarobil milióny eur na pochybných testoch, sa už píše aj v zahraničí,” doplnil Lipták.

Ďalej uviedol, že je dokázané, že ochorenie COVID-19 sa dá úspešne liečiť acylpyrínom a vitamínom D. “Netreba nijaké očkovanie! Celé je to o vytváraní strachu. Strachom nás ovládajú a manipulujú. Strach umožňuje, aby ľudia prijali akékoľvek porušovanie ich práv.

Organizátor protestu Peter Marček a šéf ĽSNS Marian Kotleba. (Foto: Pavel Kapusta)

Proti strachu sa musíme postaviť odvahou. Robme všetko naopak, ako od nás žiada Matovič a jeho suita: zhromažďujme sa, nenosme rúška, netestujme sa, nedajme sa zaočkovať vakcínou, ktorá nie je zárukou bezpečnosti!” vyzval zhromaždených.

“Je čas zobrať si Slovensko späť! Dnes majú Slovensko v rukách fašisti a liberáli, jednoducho banda zločincov. Preto treba pokračovať v týchto protestoch,” vyjadril svoje presvedčenie exposlanec parlamentu Peter Marček a informoval, že najbližšia protestná akcia sa bude konať 19. decembra v Košiciach.

„Myslia si, že sme otroci, pokusné králiky a že na nás budú testovať novú vakcínu,” povedal poslanec NR SR za ĽSNS Milan Mazurek. „Keď narušení ľudia ako Matovič, Mikas a ďalší prídu s nejakými lockdownami, nebudeme to rešpektovať, lebo sme slobodní ľudia,“ vyhlásil pred zhromaždenými. Ak sa ľudia nepostavia za svoju slobodu a neprestanú rešpektovať nariadenia, budú podľa neho pripravení o posledné zvyšky svojich ľudských a občianskych práv.

Predseda ĽSNS a poslanec NR SR Marian Kotleba vyhlásil, že vládna koalícia si spravila z Ústavy SR trhací kalendár a núdzový stav chce vyhlasovať, ako sa jej to bude hodiť. “Pandemická komisia vraj zistila, že vírus na Slovensku silnie. Nečudujme sa, že silnie, keď vírus je dnes predseda vlády,” zaironizoval šéf opozičnej strany. Hlavný dôraz vo svojom vystúpení upriamil na nabezpečenstvo očkovania proti koronavírusu.

“Zo všetkých síl sa snažte zabrániť tomu, aby vašim deťom alebo vnúčatám pichli ten jed, nazývaný vakcína. Vakcína je pripravený projekt. Keď ju raz pichnú do vášho dieťaťa alebo vnúčaťa , už to nikto nikdy nedá z neho von. Šírte to ďalej medzi svojimi blízkymi a priateľmi.

Prípady ochrnutých alebo inak postihnutých detí po očkovaní sú varujúce. Keď vidíme, ako sa nám silou-mocu snažia tú vakcínu vnútiť, musíme sa automaticky opýtať, že čo je za tým, že im odrazu tak záleží na našom zdraví. Pritom nechávajú tisícky ľudí zomierať na rakovinu a ďalšie inak liečiteľné choroby. Počkajme, kým si to najprv pichne Igorko,” zakončil svoj prejav Kotleba.

Protest sa na jeho podnet skončil minútou ticha za obete očkovania na celom svete, potom nasledovala štátna hymna SR. Na akcii asistovala polícia, prítomní ťažkoodenci počas demonštrácie i po jej skončení zadržali niekoľko osôb.