Úvod Z DOMOVA Kotleba odmieta nasadenie ozbrojených zložiek na kontrolu COVID-19 opatrení

Kotleba odmieta nasadenie ozbrojených zložiek na kontrolu COVID-19 opatrení

Marian Kotleba. (Foto: archív)

Šéf opozičnej ĽSNS Marian Kotleba sa na svojom profile na sociálnej sieti vyjadril k oznamu ministra vnútra Romana Mikulca a predstaviteľov Policajného zboru SR o tom, že plánujú zintenzívniť kontroly nosenia rúšok a ďalších protiepidemiologických opatrení v súvislosti s koronavírusom.

Polícia na sociálnej sieti upozornila, že Trestný zákon postihuje páchateľa, ktorý úmyselne, ale aj z nedbanlivosti, spôsobí alebo zvýši nebezpečenstvo zavlečenia alebo rozšírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby.

Dodáva, že môže ísť aj o trestný čin porušovania povinností za krízovej situácie či trestný čin vyhýbania sa výkonu povinností za krízovej situácie. Pri osobách, ktoré porušujú nariadenú povinnosť nosiť rúško, aj keď nie sú nakazené, sa môže zvažovať udelenie pokuty do 1 659 eur.

Minister zdravotníctva Krajčí avizoval, že na rešpektovanie príkazu nosiť rúška bude dohliadať polícia aj armáda. „Prichádza čas na to, že požiadame silové zložky štátu, aby nám pomáhali monitorovať dodržiavanie opatrení, ktoré sú nastavené v našej krajine,” povedal. Kotleba v reakcii naznačil, že podľa neho ide o prehnané opatrenie.

„Armádu na vlastných občanov… Vodu kážu, no víno pijú! Demokrati z Matovičovho OĽaNO kritizujú nasadenie armády v Bielorusku, ale je to práve súčasná vláda na čele s Igorom Matovičom, ktorá za polrok svojej moci už druhýkrát pod zámienkou kontroly dodržiavania opatrení v rámci projektu COVID-19 nasadí vojenské hliadky na kontrolu občanov SR,“ napísal.