Úvod Z DOMOVA Kotleba pred premiérovým domom: Ak Matovič siahne na naše deti, zažije, čo...

Kotleba pred premiérovým domom: Ak Matovič siahne na naše deti, zažije, čo ešte nezažil!

Foto: archív

Čaj u Matoviča. Pod týmto heslom pozývali organizátori sobotňajšieho protestu občanov do Trnavy, aby vyjadrili nespokojnosť s vládou súčasného premiéra a nezmyselnými “protipandemickými” opatreniami, obmedzujúcimi osobnú slobodu a ľudské práva, likvidujúcimi ekonomiku a zhoršujúcimi sociálnu situáciu veľkej skupiny obyvateľstva.

Narážali na fakt, že Matovič v minulosti počas ním organizovaných protestov pred bratislavským komplexom Bonaparte, kde býval vtedajší premiér Robert Fico, zhromaždeným osobne varil čaj.

Demonštranti, ktorých počet organizátori odhadli na vyše dve tisícky (mainstreamové médiá informovali o stovkách účastníkov), sa najprv zhromaždili na trnavskom Trojičnom námestí, kde vystúpili predstavitelia ĽSNS Marian Kotleba, Miroslav Suja a Milan Uhrík a tiež exposlanec NR SR Peter Marček. Odtiaľ sa hromadne presunuli pred Matovičovu vilu v mestskej štvrti Tulipán.

Reprodukcia: internet

Dav v trnavských uliciach najčastejšie kričal heslo “Matovič do basy!”, objavil sa aj transparent s rovnakým posolstvom. Premiérovi pred jeho bydlisko ľudia priniesli symbolickú truhlu a smútočný veniec.

Policajti proti demonštrujúcim, ktorí zväčša nemali rúška, nezasiahli a nechali ich priblížiť sa až tesne k bráne Matovičovho príbytku. Predseda ĽSNS Marian Kotleba to ocenil vo svojom príhovore k protestujúcim.

“Už aj policajti sú s nami, zatlieskajme im!” vyzval zhromaždených Kotleba. Dav tlieskal strážcom zákona nielen na začiatku, ale aj na záver akcie a pridal aj niekoľkokrát opakované skandovanie “Ďakujeme!”. Na to Kotleba zažartoval, že už stačí, aby si Matovič nemyslel, že to patrí jemu.

Predseda ĽSNS počas svojho vystúpenia ostro kritizoval vládne opatrenia proti šíreniu koronavírusu a Matovičovo pôsobenie v úrade. Dal slovo ťažko chorému dôchodcovi s chronickým zápalom pľúc, ktorý prítomných vyzval, aby ľudia nepoužívali rúška a zahodili ich, lebo sú neúčinné a v skutočnosti sú zdraviu škodlivé. “Keby som si založil rúško, zomriem,” povedal.

Foto: archív

“Vírus je Matovič!” pokračoval šéf ĽSNS, narážajúc na jeho katastrofálne účinkovanie vo funkcii počas koronakrízy. Dotkol sa aj vládnymi predstaviteľmi avizovaného očkovania proti ochoreniu COVID-19. “Keď do vás pichnú vakcínu, už nikdy ju nedostanete z tela späť!” upozornil a dodal, že očkovanie neoverenou látkou treba jednoznačne odmietnuť.

“Napriek tomu, že Matoviča máme už plné zuby, protestujeme proti jeho vládnutiu slušným spôsobom. Ale keď siahne na naše deti, zažije, čo ešte nezažil! Toľko policajtov a vojakov na Slovensku nie je, čo by ho ochránilo, keď bude nútiť naše deti do povinného očkovania!” povedal a dav mu odpovedal pokrikom “Očkovať sa nedáme!”

Europoslanec Milan Uhrík vyzval predsedu vlády, aby sa jasne postavil proti európskemu diktátu, pridal sa k Maďarom a Poliakom a do Bruselu odkázal, že SR, nebude príjímať migrantov či podporovať agendu LGBTI. „Matovič je vlastizradca!“, „Slovensko si nedáme!“, “Matovič, odíď z Trnavy!”, skandovali ľudia. Na záver zaspievali štátnu hymnu SR a následne sa pokojne rozišli.

Trnavská „prechádzka“ k domu Igora Matoviča: