Úvod Z DOMOVA Kotlebovci sa rozvádzajú, žiadosť o rozvod mala podať jeho manželka

Kotlebovci sa rozvádzajú, žiadosť o rozvod mala podať jeho manželka

Foto: archív

Denník Nový Čas informoval, že predsedu ĽSNS Mariána Kotlebu čaká rozvod. Jeho manželka Frederika Kotlebová mala po piatich rokoch manželstva na banskobystrickom okresnom súde podať žiadosť o rozvod. Podľa informácií Nového Času sa Kotleba rozvodu všemožne bráni.

Denník tiež uvádza, že Frederika nežije v spoločnej domácnosti so svojím manželom od januára 2019. „Jej stanovisko je, že chce rozvod a bodka. Povedala mu, že s ním nechce byť, že k nemu už nič necíti. Že keď už podá žiadosť o rozvod, tak to je taká vážna vec, že to nebude sťahovať,“ povedal denníku zdroj z jej blízkeho okolia.

O kríze v ich manželstve mali nasvedčovať aj viaceré výlety Kotlebu do Egypta, kam cestoval bez manželky. Nový Čas ho zastihol napríklad na bratislavskom letisku hneď dvakrát pri príchode z Hurghady. Prvýkrát prišiel v sprievode rodinnej známej, druhýkrát po jeho boku išiel syn Ľudovít. Kotlebovci to vtedy vysvetľovali tým, že Marian odišiel za svojou ženou, ktorá tam priletela už skôr.

Rodinný známy ale denníku povedal, že do Egypta Kotleba chodí zrejme za svojim synom. Frederika podľa neho už dlhšie zvažovala, že sa odsťahuje do zahraničia. Táto skutočnosť sa má spomínať aj priamo v rozvodom konaní. Sociálni pracovníci ju totiž nedokázali zastihnúť. „Kotleba povedal úradu, že jeho žena je na dovolenke v Egypte aj so synom. Tá však nereaguje na telefonáty úradu ani na písomné výzvy,“ uviedol zdroj.

Podľa ďalších informácií denníka má Kotleba v súčasnosti prispievať na manželku a syna dokopy 200 eur mesačne. Jeho manželka však od neho pri rozvode požaduje výživné na syna vo výške 800 eur, čo Kotleba odmieta uznať ako oprávnené a proti týmto požiadavkám sa bráni. Okrem výšky výživného sa má Kotleba brániť aj samotnému rozvodu pred súdom, keďže odmieta uznať dôvody na rozpad manželstva.