Úvod Politika Kövér varuje pred globálnou vládou a spoločnosťou bez identity

Kövér varuje pred globálnou vládou a spoločnosťou bez identity

Foto: archív

“Národnostné väčšiny aj menšiny čelia rovnakej hrozbe: možnosti globálnej vlády,” citoval predsedu maďarského parlamentu Lászlóa Kövéra portál Hungary Journal. Kövér ďalej uviedol, že “nová technika a ideológia globálnej vlády je zameraná na vytváranie spoločnosti bez identity”.

“Potenciálni kolonisti ovládnu myslenie ľudí a zmenia spoločnosť. Chcú zbaviť ľudí ich náboženských, národnostných, rodinných a dokonca aj sexuálnych identít, takže už nebudú schopní rozpoznať, vyjadrovať alebo presadzovať vlastné záujmy,” dodal Kövér a vyzval na medzinárodnú spoluprácu v záujme zastavenia týchto procesov.

Maďarsko je v popredí snáh o zachovanie a rozvoj národného štátu a konzervatívnych hodnôt. Maďarský premiér Viktor Orbán minulý mesiac vyhlásil, že je proti tým, ktorí v rámci Európskej únie “chcú zmeniť kresťanskú identitu Maďarska a Európy”.

V obrane tradičných hodnôt sa k Maďarsku pridávajú aj ďalšie krajiny Vyšehradskej skupiny – Slovensko, Česká republika a Poľsko, ktorých predstavitelia sa stretli na minuloročnom decembrovom parlamentnom výbore rodinnej politiky V4, aby vyhlásili svoje odmietnutie tzv. genderového programu a potvrdenie reality “biologického pohlavia”, prisľúbili “chrániť život, manželstvá založené na vzťahu medzi mužom a ženou a rodinu, na ktorej je založená celá spoločnosť ako základ pre udržateľnú budúcnosť”.