Úvod Politika Kozlík: Kiska hrá divadlo, nakoniec bude kandidovať

Kozlík: Kiska hrá divadlo, nakoniec bude kandidovať

Sergej Kozlík. (Foto: archív)

“Všetko je to len divadlo. Andrej Kiska sa z aféry vylíže, veľa vecí je premlčaných. Počká si do novembra, keď iné aféry prekryjú tú jeho a oznámi, že bude opäť kandidovať na prezidenta.” Myslí si to exminister financií a bývalý europoslanec Sergej Kozlík, ktorý takto reagoval na nedávne oznámenie úradujúcej hlavy štátu, že v roku 2019 už nebude opätovne kandidovať na svoj súčasný post. Kozlík to uviedol vo svojom statuse na sociálnej sieti.

Svoju úvahu podporil tvrdením, že to je dôvod, prečo sa stiahla Iveta Radičová, o ktorej sa verejne uvažovalo, že by mohla byť v najbližších prezidentských voľbách jednou z uchádzačiek o najvyššiu štátnu funkciu. Kiska bude podľa Kozlíka pravdepodobne argumentovať tým, že ho o kandidatúru žiadajú občania.

Zareagoval aj na víziu, že Kiska vzhľadom na svoje vyhlásenie, že zostane aktívny v politike, má zadanie, aby sforomoval proeurópsku stranu alebo blok, ktorý by vytvoril protiváhu Smeru-SD, “vyšachoval” šéfa SaS Richarda Sulíka s jeho protimigračnou politikou a snahami reformovať EÚ a zároveň spôsobil rozbitie skupiny V4.

“Nie je to zlá úvaha, ale má medzery. Kiska nie je pracant, ktorý by dokázal také niečo urobiť. Naopak, náznak jeho účasti v exekutíve rozkladá opozíciu, čo jeho mecenášom orientovaným proti Smeru nemôže vyhovovať. Jeho parketa je prezidentská funkcia, aj pri nej sa potí. Jeho úlohou v roku 2020 by malo byť poverenie zostavením vlády pre niekoho z opozície,” zauvažoval Kozlík.

Doplnil, že v prípade Kiskovej kandidatúry napriek jeho medializovaným kauzám hrozí jeho znovuzvolenie, pretože “mainstream má obrovskú silu”. “Z tohto dôvodu  dôležité, aby proti nemu stál silný pronárodný kandidát. Niekto ako Štefan Harabin,” uzavrel svoj status Sergej Kozlík.

Bude Andrej Kiska napokon kandidovať na prezidenta? (Foto: archív)