Úvod Z DOMOVA Krajčiho nápad so sprísnením zákazu vychádzania cez SMS správy nepodporuje Za ľudí...

Krajčiho nápad so sprísnením zákazu vychádzania cez SMS správy nepodporuje Za ľudí ani Sme rodina

Marek Krajčí. (Foto: archív)

Podpredsedníčka vlády a šéfka koaličnej strany Za ľudí Veronika Remišová deklaruje, že určite nepodporí návrh zavedenia kontroly zákazu vychádzania prostredníctvom SMS. Uviedla to na sociálnej sieti a dodala, že takéto riešenie pokladá za príliš radikálne.

„Celý systém kontroly občanov cez povolenia SMS správou je Potemkinova dedina, navyše nevymožiteľná. Je zákonná povinnosť vlastniť mobil? Nie je, každý chytrák sa takto vyhovorí. Čo to zmení? Nič,“ skonštatovala.

Rozčuľovať občanov takýmito nápadmi v napätej situácii je podľa jej slov zbytočné a neefektívne. Ako tvrdí, skôr treba zavádzať konštruktívne návrhy, ako napríklad respirátor zdarma pre starších a zraniteľných ľudí. Spomína tiež napríklad osvetovú informačnú kampaň pre občanov.

Krajčiho nápad nepodruje ani koaličná Sme rodina. Jej šéf a predseda NR SR Boris Kollár pripomenul, že tento návrh navyše neprerokovala ani koaličná rada. Strana SaS si takisto nevie predstaviť technickú realizáciu zámeru sprísniť zákaz vychádzania prostredníctvom zasielania SMS správ.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí po rokovaní vládneho kabinetu načrtol, že zákaz vychádzania by sa mohol sprísniť, a to formou SMS správ. „Ľudia si pošlú SMS vzhľadom na nejakú výnimku, ktorú budú požadovať, a centrála im odošle naspäť správu, ktorá im povolí porušiť zákaz vychádzania na určitý čas, ktorý budú potrebovať na tento úkon,“ povedal.