Úvod Spoločnosť Krátko po spustení bikesharingu vandali zničili bicykle

Krátko po spustení bikesharingu vandali zničili bicykle

Záujemcovia v hlavnom meste môžu využívať verejný systém požičiavania bicyklov (bikesharing). Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal v ňom vidí skokové zlepšenie cyklodopravy v hlavnom meste, experti z Cyklokoalície však upozorňujú na nedostatok cyklociest a chýbajúce kroky v oblasti bezpečnosti. Vandalov to všakzrejme nezaujíma.

Trvalo len niekoľko hodín od spustenia služby a najmenej osem bicyklov určených na požičiavanie zničili. Niekto na nich polámal prehadzovače, výstuže či odmontoval pedále.

„Uctime si minútou ticha tie bicykle, ktoré niekto vedome zničil. Je nám veľmi ľúto, že sa dejú také nepekné veci ako vedomé ničenie našich BAjkov. Ľudia neničia bicykle nám, ale najmä tým, ktorí majú z nich radosť a chcú bikesharing využívať. Preto vás prosíme, aby ste nám posielali podnety, ak budete svedkami niečoho podobného,“ uviedla na sociálnej sieti Facebook Slovnaft BAjk.

Je to spoločný projekt magistrátu hlavného mesta a spoločnosti Slovnaft. Rafinérka doň investovala 1,5 milióna eur, Bratislava ďalších 500-tisíc. Slovnaft BAjk informoval, že počet osem zničených bicyklov nemusí byť konečný. „Ak budete vidieť niekde zničený bicykel, prosíme, kontaktujte naše centrum,“ vyzýva obyvateľov hlavného mesta.