V metropole Francúzska postavilo svet do pozoru osem džihádistov hlásiacich sa k tzv. Islamskému štátu. Doterajšia bilancia ich teroristického činu je otrasná: 129 mŕtvych a 252 ranených.

Vojna proti Západu
sa začala: „Zabite ich, pľujte im do tváre, zrazte ich autom,“ hlása video mladého islamistu, obklopeného bojovníkmi Islamského kalifátu.

Kondolencie a vyjadrenie solidarity nemeckej kancelárky Angely Merkelovej francúzskemu prezidentovi Francoisovi Hollandovi musia v tejto súvislosti pripadať premýšľajúcim ľuďom ako trpká irónia.

POLITIČKA, KTORÁ SI PRISVOJILA PRÁVO POZÝVAŤ DO EURÓPY STÁTISÍCE MIGRANTOV Z ISLAMSKÉHO SVETA, SA ANI LEN NEZAČERVENÁ.

Vyjadrenie ľútosti nášho prezidenta Andreja Kisku pred francúzskym veľvyslanectvom v Bratislave bolo zamiesené z toho istého cesta.

Isteže, nikto si nemyslí, že medzi mladými mužmi zo Sýrie, Iraku či Afganistanu sú tisíce zakuklených džihádistov, ale analytici výzvednej služby Spojeného kráľovstva MI6 upozorňovali hneď na začiatku prívalovej migračnej vlny na spiace bunky teroristov medzi tzv. utečencami.

Ak niekomu nestačí grécky záznam v pase zabitého teroristu, ktorý je neklamným znakom, že tento muž prekročil schengenské hranice ako utečenec, potom korporátne médiá a zo zahraničia platené nadácie pripomínajú pštrosa s hlavou v piesku.

Angela Merkelová, ktorá si prisvojila právo pozývať do Európy státisíce migrantov z islamského sveta, teraz vyjadruje solidaritu a kondoluje francúzskemu prezidentovi Francoisovi Hollandovi. (Foto: archív)
Angela Merkelová, ktorá si prisvojila právo pozývať do Európy státisíce migrantov z islamského sveta, teraz vyjadruje solidaritu a kondoluje francúzskemu prezidentovi Francoisovi Hollandovi. (Foto: archív)

Poliaci po útokoch odmietajú kvóty
Európa ešte len bude zberať trpké ovocie svojej krátozrakej politiky a vazalskej služby Spojeným štátom, ktoré destabilizovali Irak nezmyselnou vojenskou agresiou.

Ozbrojené bandy Islamského štátu Iraku a Levanty vycvičili bývalí dôstojníci Saddáma Husajna a tí tvoria z troch štvrtín profesionálne veliteľské jadro tejto teroristickej armády.

Druhým kolosálnym omylom bol totálny rozvrat Líbye, na ktorom majú leví podiel Francúzi. Stručne povedané: v dôsledku neokoloniálneho zmýšľania a konania západných mocností ako USA, Francúzsko a Veľká Británia na prelome 20. a 21. storočia vnikol fenomén Islamského štátu a zničujúca vlna migrácie.

Na tieto dva omyly Západu doplatí len Európa. Amerika je za veľkou mlákou, tam žalostné kvílenie Európskej únie prijmú naoko s vyjadrením sústrasti, ale v skutočnosti so skrytou radosťou. Európa, podobne ako Rusko a Čína je totiž konkurent a prekážka hegemónie USA nad ostatným svetom.

NEČUDO, ŽE PO PARÍŽSKYCH UDALOSTIACH SA BUDÚ NIEKTORÉ ŠTÁTY EŠTE VÄČŠMI ODVRACAŤ OD SAMOVRAŽEDNEJ AZYLOVEJ POLITIKY ÚNIE.

Napríklad dezignovaný poľský minister pre záležitosti EÚ Konrad Szymański vyhlásil, že Poľsko nemôže po atakoch v Paríži prijať migrantov na základe kvót únie.

Ľudia nielen v Paríži, ale po celom svete vyjadrujú ľútosť nad obeťami moslimských teroristov. (Foto: Sean Gallup)
Ľudia nielen v Paríži, ale po celom svete vyjadrujú ľútosť nad obeťami moslimských teroristov. (Foto: Sean Gallup)

Bude v Európe vojna?
V týchto hektických časoch sú udivujúce niektoré komentáre v našich médiách. V spravodajstve verejnoprávnej televízie  odznela na margo teroristického útoku v Paríži veta: „Podhubie terorizmu sa skrýva v osobe Bašára Asada…“

NEUVERITEĽNÁ HLÚPOSŤ REDAKTORA RTVS PRIAM TRHÁ UŠI. NEPRIATEĽOM ZÁPADU VRAJ NIE JE ISLAMSKÝ ŠTÁT, ALE BAŠÁR ASAD.

Položme si otázku: Likvidáciou Asada (tak ako sme zlikvidovali Kaddáfiho) porazíme terorizmus a Islamský štát?

Dvere pre vojnu v Európe sa otvárajú. Ale možno skôr ako sa rozhorí vojnový plameň na starom kontinente, experiment pod hlavičkou Európska únia skončí fiaskom. O rok, o dva prestane fungovať ako zle naprojektovaný stroj.

Paríž je iba začiatok. Donald Tusk, Jean-Claude Juncker, Martin Schulz a ich šéfka Angela Merkelová to nechcú počuť, alebo im to ešte nedošlo. Nečudujme sa – pri rozprávkových platoch a iných požitkoch vyplývajúcich z funkcií prestáva fungovať nejeden mozog.

Video z teroristických útokov v Paríži:

1 komentár

  1. masiar Assad ma na svedomi ovela viac civilnych obeti ako Islamsky stat.. statisice nevinnych civilistov, na ktorych utocil barelovymi bombami a chemickymi zbranami

Comments are closed.