Úvod Kultúra Kultúrne leto v hlavnom meste ponúkne vyše 350 podujatí

Kultúrne leto v hlavnom meste ponúkne vyše 350 podujatí

Foto: gregi.net

Bratislava bude v týchto mesiacoch plná tanca, hudby, zábavy a umenia. V hlavnom meste totiž odštartoval 41. ročník najstaršieho a zároveň najväčšieho mestského festivalu Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava 2016. Od júna do septembra ponúkne verejnosti vyše 350 kultúrnych podujatí na viac ako 27 scénach.

Jeho súčasťou bude 18 festivalov, 41 cyklov, 21 samostatných podujatí aj tri výstavy. Usporiadatelia očakávajú účinkujúcich z 37 krajín. Obyvatelia i návštevníci Bratislavy sa môžu tešiť na Medzinárodný festival detských folklórnych súborov, Festival Istropolitana či Tango Maratón.

Súčasťou leta je prvýkrát aj Cirkul’art – festival moderného cirkusového umenia. Pribudla aj nová scéna v Hainburgu. V rámci cyklu Medzinárodná Bratislava sa bude v hlavnom meste konať Japonský deň, Chorvátsky festival či Maďarský týždeň kultúry a predstaví sa aj gruzínsky národný balet.

Foto: kdebolotambolo.com
Foto: kdebolotambolo.com

Novinkou najväčšieho mestského festivalu budú divadelné predstavenia na bratislavských mestských hradbách. Chýbať nebude ani Medzinárodný gitarový festival J. K. Mertza, rozprávkový interaktívno-kreatívny festival Kde bolo, tam bolo a verejnosť sa môže tešiť i na netradičnú prehliadku slovenských módnych tvorcov v rámci podujatia Móda v meste.

Kultúrne leto prinesie aj Medzinárodný mládežnícky hudobný festival, Shakespearovské slávnosti, Katedrálny organový festival, Festival Music Square, Cigánsky bašavel na hrade Devín či festival remesiel Dni majstrov ÚĽUV. K vrcholom podujatia bude patriť svätá omša so spomienkou na 453. výročie prvých panovníkov Bratislavy Maximiliána II. a jeho manželky Márie Španielskej v Dóme sv. Martina.

visitbratislava.com
visitbratislava.com