Úvod Politika Kušnírová a Matovič volajú opozičných lídrov na spoločný obed

Kušnírová a Matovič volajú opozičných lídrov na spoločný obed

Foto: archív

Zlatica Kušnírová, matka zavraždenej Martiny Kušnírovej, vyzvala na tlačovej konferencii spolu s Igorom Matovičom lídrov opozičných strán, ktoré chcú spolupracovať na spoločný obed.

„Ja by som chcela, aby sa opozičné demokratické strany spojili, sadli si na spoločný obed a dohodli sa na spoločných riešeniach, aby toto všetko predostreli už pred voľbami. aby to nezostalo len pri sľuboch,“ povedala na tlačovej konferencii Kušnírová.

​Podľa Matoviča by malo ísť o strany PS/Spolu, strana Andreja Kisku Za ľudí, KDH, SMK a parlamentné SaS a OĽaNO. „Aby sme ukázali Slovensku, že vieme hľadať spoločné riešenia a vieme sa rozprávať,“ povedal Matovič.

Ako dodal, ide o iniciatívu Zlatice Kušnírovej a na jej pozvanie bude ťažké povedať nie. Podľa Matoviča by výsledkom predvolebných rokovaní malo byť akési desatoro. „Aby ľudia vedeli, že keď budú voliť týchto šesť strán, tak týchto desať konkrétnych bodov bude splnených,“ vysvetlil Matovič. Prijatie takýchto desiatich spoločných bodov by bol podľa Matoviča silný záväzok pre ľudí.

Počíta však s tým, že na takúto dohodu nebude stačiť jeden obed. Podľa neho neprídu len tí, ktorí prísť nebudú chcieť prísť. „Celé Slovensko bude sledovať, či sa dokážu stretnúť, či si dokážu sadnúť za jeden stôl,“ dodal.

Matovič Kušnírovú na tlačovej konferencii zároveň predstavil ako jednu z tvárí jeho platformy Odvážne, ktorá má spájať obyčajných kresťanov. „Je najsilnejším majákom boja proti korupcii na Slovensku,“ povedal o nej. „Dnes všetci na Slovensku vedia, že Zlatica Kušnírová už nebojuje len za vyšetrenie dvoch vrážd ale bojuje za spravodlivosť a proti korupcii,“ dodal.

„Aby pravda a spravodlivosť zvíťazili. Aby sa na našom malom ale krásnom Slovensku začalo žiť dobre,“ povedala Kušnírová, ktorá sa za OĽaNO stala miestnou poslankyňou v Gregorovciach o svojej motivácií. Na otázku, či chce vstúpiť aj do veľkej politiky odpovedala, že sa nad tým zatiaľ vôbec nezamýšľala.