Úvod Politika Lajčák: Vo Washingtone rezonuje výsledok prezidentských volieb v SR

Lajčák: Vo Washingtone rezonuje výsledok prezidentských volieb v SR

Foto: archív

Spojené štáty si nielenže všimli prezidentské voľby na Slovensku, ale ich výsledok vnímajú mimoriadne pozitívne. Pre TASR to na záver svojej pracovnej cesty v USA povedal minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák.

„Musím povedať, že som sa stretol veľmi intenzívne s reakciami na slovenské prezidentské voľby. Dokonca si ťažko spomeniem na jediné stretnutie, kde by táto téma nezaznela. Výsledok volieb veľmi rezonuje tu vo Washingtone,“ uviedol Lajčák.

Šéf slovenskej diplomacie absolvoval počas trojdňovej pracovnej cesty desiatky stretnutí. „Výsledok týchto volieb je vnímaný ako mimoriadne pozitívna správa z regiónu, ktorý v poslednom období až tak veľa dobrých správ neprodukuje. Čiže v tomto zmysle je Slovensko vnímané vo veľmi pozitívnom svetle,“ uviedol Lajčák.

Minister sa vo Washingtone zúčastnil na viacerých podujatiach venovaných predovšetkým Severoatlantickej aliancii a 70. výročiu jej založenia, ale aj predsedníctvu Slovenska v Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE).