Úvod Politika Lajčákovo ministerstvo podporilo extrémistov zo Zomri. Blaha: Je to neakceptovateľné

Lajčákovo ministerstvo podporilo extrémistov zo Zomri. Blaha: Je to neakceptovateľné

Reprodukcia: internet

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR na čele s ministrom Miroslavom Lajčákom podporilo extrémistickú stránku Zomri a jej anonymných administrátorov. Ultraliberálne orientovaná facebooková stránka s prvkami názorového fašizmu sa stáva na Slovensku fenoménom.

Administrátori Zomri sa na svojej stránke napríklad vysmievajú zo vzhľadu politikov z proslovensky a prosociálne zameraných strán a národne cítiacich ľudí označujú rôznymi vulgárnymi a dehonestujúcimi prívlastkami.

Svojimi nenávistnými prejavmi indoktrinujú najmä mladú generáciu, ktorá sa následne stáva čoraz väčšmi agresívna a netolerujúca iné, ako neoliberálne názory. Prejavuje sa to napríklad aj hromadným nahlasovaním pronárodných stránok na sociálnych sieťach.

Viacerí politici, mainstreamové médiá a eurohujerskí propagandisti stránku Zomri zámerne popularizujú a jej adminom, ktorí vystupujú s vrecami, respektíve kuklami na hlavách, poskytujú enormný mediálny priestor.

Anonymným administrátorom stránky Zomri poskytujú enormný priestor mainstreamové médiá, čím stránku vedome popularizujú. Admini sa prezentujú výhradne s kuklami na hlavách. Vedia prečo. (Foto: archív)

Európska komisia prostredníctvom svojho propagačného portálu Euractiv financovala video s adminmi Zomri, v ktorom jeden z nich tvrdí, že “my (rozumej Slovensko – poz. red.) sme Brusel.” Premiér Peter Pellegrini stránku Zomri najprv kritizoval, neskôr zmenil názor. Na konferencii Globsec stránku pochválil a jej anonymných adminov dokonca pozval na Úrad vlády.

Najnovšie sa liberálnych extrémistov zo spomenutej stránky pokúša zlegitimizovať aj ministerstvo zahraničných vecí. Na sociálne sieti sociálnej sieti zverejnilo video, v ktorom účinkujú admini Zomri. Celé propagandistické video spočíva vo vyvracaní údajných mýtov o Európskej únii. Lajčákovo ministerstvo si za tento kontroverzný krok vyslúžilo aj kritiku z vlastných radov.

“V najnovšom propagačnom videjku MZV o tom, aká skvelá je EÚ, vystupujú dvaja psychopati s vrecami Zomri na hlave. A sebe vlastným primitívnym spôsobom vybľakujú, že o EÚ síce nič nevedia, ale – ako zdôrazňuje zamaskovaný tlsťoch rozliaty v kresle – EÚ celkom určite nie je diktát Bruselu,” ironicky zareagoval na spomenuté video z dielne ministerstva zahraničných vecí vo svojom statuse na sociálnej sieti poslanec NR SR za Smer-SD Ľuboš Blaha.

Ako dodal, stránka Zomri “je ten najväčší odpad, aký liberálna scéna na Slovensku ponúka”. Stránka podľa Blahu vulgárne nadáva každému, kto má iný ako liberálny svetonázor. “Je plná nenávisti a najnižších pudov. Hejtuje seniorov, hejtuje Smer, hejtuje všetko alternatívne a neliberálne…

A áno, je ozaj neuveriteľné, že práve ministerstvo zahraničných vecí, ktoré by malo mať určitú noblesu, využije práve tých najprimitívnejších ogrgeľov na to, aby propagovali EÚ. Áno, aj ja si myslím, že tým iba legitimizujú zlo a šírenie nenávisti. A je to neakceptovateľné,” uviedol poslanec Smeru-SD.

Ľuboš Blaha. (Foto: Michaela Kolimárová)