Úvod Spoločnosť Lasicove góly z ofsajdu

Lasicove góly z ofsajdu

Foto: archív

Vyhlásenie Futbalistu roka 2015 sa v žilinskom Mestskom divadle takmer zmenilo na šou Niekto je za dverami z obdobia socializmu. Do arény totiž znezrady vstúpil a cenu odovzdával aj Milan Lasica, velebený ako „tiger hereckých pódií“, tentoraz skôr v úlohe hraboša futbalových trávnikov.

Nevedno, prečo si hviezdy preberali diplomy práve z jeho rúk, Lasica je totiž asi taký špilmacher, ako kedysi disident. Kým iní odporcovia režimu chradli v jáchymovských baniach bez nebeskej popularity, na Lasicovi páchal režim krivdu tým, že ho urobil hviezdou.

Surovo mu zakázali vystupovať v Bratislave, hviezdil však v Brne, neraz aj v rozhlasovom éteri či na televíznych obrazovkách. Odtiaľ zavanula jeho celonárodná sláva po výroku: „My si tu sedíme a vonku zúri socializmus.“

Bonmot teraz zabudol takrečno aktualizovať a vyhlásiť: „My si tu stojíme a vonku zúri demokracia.“ Z tej totiž ťaží rovnako ako kedysi z normalizácie a najnovšie aj z futbalu, veď aj na trávnikoch sa dajú nahrabať body. Odhliadnuc od nekonečného oxidovania v rôznych detektívnych seriáloch, kde už dávno mohol cúvnuť a nechať dýchať mladých hercov. Aj tí, rovnako ako futbalisti, čakajú na svoju príležitoť.

V bývalom režime sa blysol aj bonmotom: „Občania, ktorí ste ešte neboli ministrami, hláste sa u súdruha Žinčicu.“ Aj tento fór možno aktualizovať: „Relácie a programy, v ktorých ešte nevystupoval Lasica, hláste pánovi Zakysankovi.“

3 komentárov

  1. Kto bol niekedy na akomkolvek divadle kde tento PAN HEREC hral, kto cital knizky co publikoval, by toto nikdy nenapisal. Ten co nebol ani za plotom tatoveho domu v ktorom byva —– ten vie sudit svet. Co si dokazal Ty pan autor? A budem Ti tykat aj ked sa nepozname… lebo mi pripada, ze toto pisalo este nevedome dieta a tomu tykat do 10 rokov snad mozem.

Comments are closed.