Úvod Spoločnosť Letecké nešťastie v Rusku: Pilot sa k tehotnej manželke už nevráti

Letecké nešťastie v Rusku: Pilot sa k tehotnej manželke už nevráti

Foto: archív

Cyperský pilot Aristos Sokratous mal letieť poslednýkrát ako pilot spoločnosti FlyDubai. Osud však chcel, že to bol posledný let v jeho živote. Lietadlo spoločnosti smerujúce z Dubaja sa v sobotu zrútilo pri pristávaní na letisku v ruskom Rostove nad Donom. Pád neprežil nik zo 62 ľudí na palube.

Keď tridsaťsedemročný Aristos vzlietal z Dubaja, nič nenasvedčovalo tomu, že by sa tento let mal skončiť katastrofou. Tešil sa domov na tehotnú manželku, kvôli ktorej vzal novú prácu v spoločnosti Ryanair. Svoji neboli ani rok.

Silný vietor a hustý dážď však skomplikovali viditeľnosť. Prvý pokus o pristátie posádke nevyšiel – lietadlo potom z nepochopiteľných dôvodov dve hodiny krúžilo nad mestom namiesto toho, aby odletelo na najbližšie letisko, kde bolo lepšie počasie.

Foto: facebook.com
Aristos Sokratous. (Foto: facebook.com)

Ďalší pokus sa im stal osudný. „Je už počasie lepšie?“ spýtal sa Aristos riadiacej veže. Boli to však posledné slová skúseného pilota. Stroj sa náhle zrútil neďaleko pristávacej dráhy a vybuchol.

Väčšinu pasažierov tvorili Rusi, ktorí sa vracali z dovolenky. Zoznam cestujúcich dopĺňalo niekoľko cudzincov, medzi členmi posádky boli občania Kolumbie, Španielska či Seychel.

Medzi obeťami bola aj Ukrajinka Valentyna Sominová (67), ktorá sa z Dubaja vracala z dovolenky. „Oznámili nám, že nehodu nikto neprežil. Ani naša Valentyna,“ povedali jej rodinní príslušníci. „Neposkytli nám nijaké ďalšie informácie, iba to, že skrátka zomrela.”

Moment dopadu lietadla FlyDubai z bezpečnostnej kamery: