Úvod Politika Líder progresívcov Truban hovorí o svojej skúsenosti s marihuanou

Líder progresívcov Truban hovorí o svojej skúsenosti s marihuanou

Michal Truban. (Foto: archív)

Na internete sa objavilo video, v ktorom sa má predseda hnutia Progresívne Slovensko Michal Truban priznať k užívaniu drog. Líder progresívcov pre portál WebNoviny potvrdil, že na videu je naozaj on. „Je to výsek z niektorej z prednášok, kde hovorím o svojich skúsenostiach z podnikania a o tom, aký to bol život, keď sme s kamošom na intráku rozbiehali firmu,“ uviedol.

Ako Truban dodal, hovorí úprimne o jeho skúsenosti s marihuanou. „Konkrétne v tom videu hovorím o zlom stave, ktorý prichádza po opadnutí jej účinku. Zdieľal som túto skúsenosť aj na prednáškach o podnikaní, aby si mladí ľudia nemysleli, že marihuana vyrieši ich problémy,“ priblížil. Truban podľa vlastných slov nemá problém o tejto téme hovoriť otvorene, lebo ho hnevá, keď niekto “trávu” vyskúša a potom sa tvári, že nie.

„Fascinuje ma, akú námahu si niekto dáva, keď pozerá moje staré blogy a videá a hľadá čokoľvek, čo sa dá vytrhnúť z kontextu a účelovo zneužiť proti mne. Toto je presne tá stará politika vyhrabávania špiny, ktorú chceme vymeniť,“ povedal na záver Truban vo svojom stanovisku pre portál WebNoviny.

Michal Truban priznáva konzumáciu drog: