Úvod Politika Lídrom kandidátky NK do bratislavského zastupiteľstva bude Marek Para

Lídrom kandidátky NK do bratislavského zastupiteľstva bude Marek Para

Advokát Marek Para. (Foto: Michaela Kolimárová)

Komunálne voľby ohlásil Andrej Danko predseda Národnej rady Slovenskej republiky na sobotu 10. novembra 2018, no dátum podávania kandidátok jednotlivých politických strán, ako aj nezávislých kandidátov sa blíži. Aj počas letných dní sa preto Národná koalícia (NK) intenzívne pripravuje na nadchádzajúce jesenné komunálne voľby. Strana to uviedla vo svojom vyhlásení.

Bratislavská krajská organizácia NK za účasti členov predsedníctva strany odsúhlasila kandidátov za poslancov a starostov jednotlivých mestských častí Bratislavy, ako aj kandidátov za poslancov mestského zastupiteľstva hlavného mesta Bratislavy.

Lídrom kandidátky do mestského zastupiteľstva hlavného mesta Bratislavy bude podpredseda Národnej koalície Marek Para. Úspešný advokát mediálne známych tvárí sa bude uchádzať ako poslanecký kandidát aj o dôveru obyvateľov Starého Mesta.

„Medzi našimi kandidátmi máme veľa talentovaných mladých ľudí, ktorí doteraz v politike neboli, ale uvedomujú si, že ak chcú zmenu k lepšiemu, musia preto niečo aj urobiť. Ako prvý krok je, prirodzene, začať zmenu tam, kde bývame. Aj preto som sa rozhodol zapojiť do komunálnych volieb. Nielen jednotlivé mestské časti Bratislavy, ale celé hlavné mesto potrebuje výraznú zmenu, na ktorú už dlho čakajú Bratislavčania.“ konštatuje Marek Para.

Do boja o kreslo starostu mestskej časti Bratislava – Petržalka sa zapojí aj Tomáš Szmrecsányi, bývalý novinár agentúry SITA, denníka SME, týždenníka PLUS 7 dní a mesačníka GOLDMAN, ktorý je zároveň bratislavským krajským predsedom strany. Aktuálne pôsobí ako novinár na voľnej nohe a občiansky aktivista, ktorý sa angažuje v mimovládnom sektore za reguláciu všetkých typov hazardných hier, ochranu prírody či zachovanie historických budov.

„Petržalka potrebuje nový impulz, nových ľudí, ktorých spája spoločná vízia, ktorí vidia veci reálne a objektívne a nemajú chuť sa dohadovať o rôznych nereálnych či nerozumných projektoch dlhé roky, no naopak, chcú robiť a prinášať kvalitné rozhodnutia v prospech obyvateľov tu a teraz,“ zdôrazňuje Tomáš Szmrecsányi.

Národná koalícia je presvedčená, že je čas skončiť éru nezávislých kandidátov, lebo len silné a jednotné poslanecké kluby dokážu priniesť účinné rozhodnutia v komunálnej politike. „Verím, že naši kandidáti uspejú a spoločne vytvoríme dostatočne silný poslanecký klub na presadenie nevyhnutných zmien v prospech obyvateľov Bratislavy,“ dodáva Marek Para.

KN podporí súčasného primátora Iva Nesrovnala. (Foto: archív)

Ako sa ďalej píše vo vyhlásení strany, NK v záujme neštiepenia hlasov tých Bratislavčanov, ktorí patria k národne, kresťansky a konzervatívne zmýšľajúcim občanom, sa rozhodla nepostaviť vlastného kandidáta na pozíciu primátora Bratislavy, ale podporí súčasného primátora Iva Nesrovnala ako nezávislého kandidáta.

Strana si cení, že ako nezávislý predstaviteľ prispel k odpolitizovaniu činnosti mestského úradu a dokázal nielen dokončiť, ale aj zrealizovať mnoho projektov v prospech rozvoja Bratislavy a jeho obyvateľov. „Ako rodený Bratislavčan sledujem dianie v meste a môžem zhodnotiť, že za uplynulé štyri roky sa jeho vedením Bratislava citeľne posunula vpred,“ doplnil Marek Para, podpredseda NK.