Úvod Z DOMOVA Lipšicov prokurátor nevyhovel žiadosti NR SR o predvedenie Pčolinského

Lipšicov prokurátor nevyhovel žiadosti NR SR o predvedenie Pčolinského

Vladimír Pčolinský (Foto: archív)

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry, do vedenia ktorej nedávno zasadol exminister Daniel Lipšic, nevyhovel žiadosti Národnej rady SR o predvedenie obvineného bývalého riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra Pčolinského. Plénum odsúhlasilo procedurálny návrh, aby bol na rokovaní prítomný aj exšéf SIS Pčolinský.

O ďalšom postupe rokovalo grémium. Mimoriadne rokovanie parlamentu inicioval Smer-SD, chce na nej prebrať stretnutie najvyšších predstaviteľov štátu v budove SIS. Bývalý riaditeľ tajnej služby bol podľa slov jeho obhajcu Ondreja Urbana pripravený informovať parlament o viacerých skutočnostiach.

„Môj klient bol informovaný odo mňa, čo som videl z médií, a sám to videl v médiách. Ak by bol daný súhlas dozorového prokurátora, tak klient by takúto informáciu na neverejnom zasadnutí v pléne NR SR poskytol,“ zdôraznil obhajca Pčolinského

Medzitým predseda parlamentu Boris Kollár v Rádiu Expres uviedol, že je „na sto percent presvedčený, že Pčolinského oslobodia a štát mu bude platiť veľké odškodné.“ Pčolinský je nominantom Kollárovho hnutia Sme rodina a Kollár viackrát deklaroval, že má jeho plnú dôveru.