Úvod Politika ĽSNS bude od veľvyslanca žiadať vysvetlenie v prípade smrti Alfieho Evansa

ĽSNS bude od veľvyslanca žiadať vysvetlenie v prípade smrti Alfieho Evansa

Foto: archív

Ľudová strana Naše Slovensko zverejnila na svojej oficiálnej stránke článok, v ktorom reaguje na prípad 23-mesačného Brita Alfieho Evansa, za ktorého smrť je podľa strany zodpovedný britský zdravotnícky a justičný systém. Dieťa, ktorému súd odoprel možnosť liečby v Taliansku, nazýva Kotlebova strana obeťou západnej kultúry smrti.

“V sobotu 28. apríla 2018 zomrel v liverpoolskej nemocnici malý chlapec Alfie Evans, ktorý trpel závažnou nervovou chorobou. Chladnokrvne ho odpojili od prístrojov, ktoré ho držali pri živote. Na tejto smutnej udalosti je však najzarážujúcejšie to, že nemocnica vo Veľkej Británii nedovolila rodičom previesť svoje choré dieťatko do inej nemocnice v Taliansku, ktorá sa ponúkla, že sa život ich chlapca pokúsi zachrániť s využitím iných liečebných metód, než aké používajú vo Veľkej Británii,” píše sa v článku z pera poslanca ĽSNS Ján Kecskésa.

“Ešte morbídnejšie však bolo rozhodnutie britského súdu, ktorý rozhodol, že chlapec musí zostať ležať až do svojej smrti v britskej nemocnici aj napriek tomu, že mu táto nemocnica nedokáže pomôcť. K dverám jeho izby postavili policajtov a čakali, kým sa neudusí alebo nezomrie od vyhladovania. Chlapček sa tak ocitol v modernom koncentračnom tábore, odkiaľ nebolo úniku,” pokračuje Kecskés.

ĽS Naše Slovensko považuje takýto postup britského zdravotníctva a justície za mimoriadne brutálny a bezcitný. Právny a zdravotnícky systém krajiny, ktorý umožňuje, či dokonca priamo nariaďuje smrť dieťaťa a nedovolí rodičom ani len skúsiť preniesť svoje dieťa na liečbu do inej nemocnice, považujú za chorý a zdegenerovaný.

Tento tragický prípad je podľa nich ďalším z dôkazov šírenia tzv. kultúry smrti, ktorá ochromila celý Západ a postupne sa dostáva aj k nám. Je charakterizovaná absolútnou neúctou k ľudskému životu, drastickým presadzovaním neobmedzených potratov a eutanázií, kladením egoistických a ekonomických záujmov nad životy bezbranných ľudí, či dokonca detí.

Poslanec ĽSNS Ján Kecskés. (Foto: archív)

Veľká Britána a mnohé ďalšie krajiny vyhostili ruských diplomatov pre kauze Skripaľ, z ktorej obvinili Rusko, pričom doteraz nepredložili nijaké dôkazy. Slovensko síce ruských diplomatov nevyhostilo, ale stiahlo slovenského veľvyslanca z Mosky. Kotlebovci si v tejto súvislosti kladú otázku, či nie je dôvod na vyhostenie britských diplomatov.

“Keď sa vo Veľkej Británii niekto údajne pokúsil otráviť dvojitého agenta Sergeja Skripaľa, západné krajiny žiadali od Slovenska, aby sme v rámci „solidarity“, bez predloženia akýchkoľvek dôkazov okamžite vyhostili ruských diplomatov zo Slovenska. Teraz, keď bol malý Alfie Evans v mene rozsudku Veľkej Británie de facto odsúdený na smrť, je namieste otázka, či by sme v rámci rovnakej solidarity s rodičmi Alfieho Evansa nemali dočasne vyhostiť zo Slovenska britských diplomatov,” píše Kecskés.

Poslanec ĽSNS bude ako člen Zahraničného výboru NR SR žiadať vyvodenie zodpovednosti za smrť britského dieťaťa. “Budem požadovať predvolanie veľvyslanca Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska na Slovensku do NR SR a budem žiadať od neho vysvetlenie brutálneho postupu britského zdravotníctva a justície.

Ak nás môžu západné krajiny neustále kritizovať a poučovať o ľudských právach, máme rovnaké právo aj my voči nim! Najmä, ak ide o krajiny, ktoré agresívne napádajú suverénne štáty (nedávne bombardovanie Sýrie) a v mene ‘pokrokového’ liberalizmu legalizujú zabíjanie nevinných detí.”

Kotlebova strana organizuje pietnu spomienku na Alfieho Evansa ako obete západnej liberálnej kultúry smrti. Ako informovala, uskutoční sa v nedeľu 6. mája o 16:00 h hodine pred budovou veľvyslanectva Veľkej Británie v Bratislave na Panskej ulici.

Foto: archív