Úvod Z DOMOVA ĽSNS podporí mimoriadnu schôdzu NR SR ohľadne Istanbulského dohovoru 

ĽSNS podporí mimoriadnu schôdzu NR SR ohľadne Istanbulského dohovoru 

Foto: archív

Opozičná ĽSNS podporí zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu, kde chcú Smer-SD a SNS prerokovať zdvojnásobenie prídavkov pre rodičov a zavedenie 13. dôchodku. Podmienkou SNS je tiež rokovať o Istanbulskom dohovore a zrušení diaľničných známok. „Podporíme všetky aktivity proti nebezpečnej LGBT propagande,“ uviedol pre TASR hovorca ĽSNS Ondrej Ďurica. Vládny Most-Híd zvolanie schôdze nepodporí.

Premiér Peter Pellegrini avizoval, že vláda má v stredu (12. 2.) schvaľovať návrh zákona o zdvojnásobení prídavkov pre rodičov a zavedení 13. dôchodku. Poslanci Smeru-SD by rovnako mali iniciovať zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady (NR) SR, na ktorej by sa spomínané návrhy mali prijímať ešte pred parlamentnými voľbami v rámci skráteného legislatívneho konania.

Predseda SNS a NR SR Andrej Danko podporil zvolanie schôdze, podmienkou SNS je prerokovať na nej aj Istanbulský dohovor a zrušenie diaľničných známok pre fyzické osoby či živnostníkov s vozidlami do 3,5 tony.

Vládny Most-Híd zvolanie schôdze nepodporí. Podľa hovorkyne Kláry Magdemeovej je strana presvedčená, že v čase vrcholiacej volebnej kampane nie je zodpovedné zvolávať mimoriadnu schôdzu parlamentu, osobitne k téme, ktorá zvyšuje spoločenské napätie, pričom Istanbulský dohovor takou témou podľa strany je. Navyše, Most-Híd nevidí dôvod využívať nástroj skráteného legislatívneho konania.