Úvod Video Ľuboš Blaha: Sociálne siete popravujú slobodu jednotlivca. Toto musíme zmeniť

Ľuboš Blaha: Sociálne siete popravujú slobodu jednotlivca. Toto musíme zmeniť

Štvrté vydanie Diskusie na palete s poslancom NR SR a podpredsedom Smeru-SSD Ľubošom Blahom. Objasňuje, prečo mu korporátne médiá, mimovládky a liberálni politici programovo vytvárajú negatívny imidž.

Hovorí o neslobode verejného a masmediálneho priestoru a o potrebe regulovať nedemokratické správanie sa sociálnych sietí zo strany štátu. Tiež o dvojakom metri v prístupe médií k liberálnym a neliberálnym politikom. Vysvetľuje, čo je liberálny fašizmus.

Ubezpečuje, že pronárodné sily po parlamentných voľbách postavia svojho kandidáta na prezidenta SR proti Ivanovi Korčokovi. Analyzuje personálnu a ideovú núdzu hnutia Progresívne Slovensko, ako aj ďalšie subjekty, ktoré vládli v tomto volebnom období.

Odpovedá i na otázku, či je správne, že volebné právo majú aj občania SR trvale žijúci v zahraničí. Vymenúva povolebné priority Smeru v domácej a i zahraničnej politike s osobitným zameraním na sociálne istoty obyvateľov.

Napokon sa venuje aj otázke vojny na Ukrajine, dodávkam zbraní a protiruským sankciám, poškodzujúcim väčšmi Západ vrátane Slovenska, ako Ruskú federáciu, ktorej ekonomika rastie. Zdôrazňuje snahu Smeru o mierové vyriešenie rusko-ukrajinského konfliktu.