Úvod Ľudia Ľudovítovi Števkovi udelili Čestnú poctu Spolku slovenských spisovateľov

Ľudovítovi Števkovi udelili Čestnú poctu Spolku slovenských spisovateľov

Ľudovít Števko. (Foto: Michaela Kolimárová)

Publicistovi Ľudovítovi Števkovi počas slávnostného kolokvia v Domove slovenských spiovateľov v Budmericiach pri príležitosti 30. výročia vzniku Literárneho týždenníka udelil Spolok slovenských spisovateľov Čestnú poctu za hodnotný vklad do tvorby Literárneho týždenníka, s prihliadnutím na kvalitnú verejno-spoločenskú publicistiku v oblasti domácich komentárov.

“Som prekvapený, ale takéto prestížne ocenenie ma, samozrejme, teší. Veľmi ma motivuje, keď moje články, najmä komentáre, majú odozvu u vnímavých čitateľov, akých má práve Literárny týždenník, pre ktorý už tri roky pravidelne píšem. To, že čitatelia reagujú a stotožňujú sa s mojimi postojmi v článkoch, ma inšpiruje viac ako oficiálne ocenenie. Ale udelenú poctu si vážim,” povedal Števko pre portál napalete po prevzatí ocenenia.

Ľudovít Števko 34 rokov pracoval v Československej televízii a Slovenskej televízii (STV) v Bratislave ako redaktor a neskôr šéfredaktor Hlavnej redakcie vysielania a pre deti a mládež. Na konte má stovky autorských dokumentárnych a publicistických filmov, roky ako šéf tvorivej skupiny pripravoval legendárnu reláciu Televízny klub mladých.

Ľudovít Števko v Diskusii na palete o tzv. konšpiračných médiách:

Po vzniku samostatnej Slovenskej republiky bol zástupcom  šéfredaktora Hlavnej redakcie spravodajstva STV. Po parlamentných voľbách v roku 1998 ho prodzurindovské vedenie verejnoprávnej televízie spolu s desiatkami ďalších kolegov poslalo do známeho “koncentračného tábora” pre politicky nepohodlných pracovníkov na 28. poschodí budovy STV v Bratislave a následnej musel televíziu nedobrovoľne opustiť.

Od roku 1999 je prvým podpredsedom Slovenskej asociácie novinárov. Za posledných 19 rokov sa jeho meno objavovalo pod publicistickými článkami v týždenníku Extra, mesačníku Extra plus, Slovenských národných novinách, Kultúre, portáli napalete.sk, Hlavných správach či spomínanom Literárnom týždenníku.

Reprodukcia: archív