Úvod Z DOMOVA Lyžiarske strediská v Jasnej a vo Vysokých Tatrách začali zasnežovať

Lyžiarske strediská v Jasnej a vo Vysokých Tatrách začali zasnežovať

Foto: archív

Lyžiarske strediská v Jasnej a vo Vysokých Tatrách spustili technické zasnežovanie. Médiá o tom informoval Marián Galajda zo spoločnosti Tatry mountain resorts. „Začali sme zasnežovať tak, ako nám to poveternostné podmienky umožnili, teda od nadmorskej výšky 1500 metrov nad morom.

Začíname zo Skalnatého Plesa smerom dole, zjazdovky Esíčko a Generál. Ak nebude robiť problémy vietor a ochladí sa, chceme výkon zasnežovania postupne zvyšovať a vytvoriť plynulú líniu až do Tatranskej Lomnice,“ uviedol riaditeľ strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský.

Zasnežovanie spustili aj v Jasnej v Nízkych Tatrách. „Zasnežujeme v lokalite Brhliská a od Lukovej smerom nadol po Priehybu, nižšie nám to podmienky zatiaľ neumožňujú. Chceli sme začať zasnežovať aj na južnej strane Chopku. Pre silný vietor sme to museli zatiaľ odložiť,“ povedal šéf lyžiarskych tratí v Jasnej Martin Kupčo.

Doplnil, že len čo sa podmienky zlepšia, predpokladajú, že výkon zasnežovania zvýšia. Obe lyžiarske strediská predbežne informovali, že v prípade priaznivého vývoja poveternostných podmienok ako aj aktuálnej situácie by prvých lyžiarov chceli privítať 4. decembra.