Úvod Nezaradené Lyžiarske stredisko Vrátna tento rok otvorilo zjazdovky ako prvé

Lyžiarske stredisko Vrátna tento rok otvorilo zjazdovky ako prvé

Foto: archív

Na Slovensku sa začala lyžiarska sezóna. Ako prvé otvorilo zjazdovky stredisko Vrátna, nachádzajúce sa asi 30 kilometrov východne od Žiliny. Najväčšie skiareály v krajine začnú prevádzku neskôr. Vo Vrátnej majú lyžiari k dispozícii trate v lokalite pod horou Chleb, kam sa návštevníci dostanú kabínkovou lanovkou. Na tamojších zjazdovkách je do pol metra snehu.

Skiareál začal prevádzku napriek otepleniu, keď ortuť teplomera v pohorí vystúpila nad bod mrazu. Podľa informačného centra strediska budú zjazdovky otvorené do nedele. Denný skipas bude stáť v týchto dňoch dospelých lyžiarov 15 eur. Je tak o necelú polovicu lacnejší ako v hlavnej sezóne, keď je vo Vrátnej v prevádzke viac vlekov, lanoviek a zjazdoviek.

V uplynulých rokoch zvyčajne otvárali lyžiarsku sezónu na Slovensku predné skiareály vo Vysokých a Nízkych Tatrách, ktoré prevádzkuje spoločnosť Tatry Mountain Resorts (TMR). Hovorkyňa TMR Zuzana Fabianová ČTK povedala, že strediská TMR sa na zahájenie sezóny pripravujú. Podľa skorších informácií by napríklad najväčší slovenský skiareál v Jasnej pri Liptovskom Mikuláši mohlo začať prevádzku zjazdoviek v budúcom týždni.