Fakt, že kandidátka na post prezidentky Spojených štátov Hillary Clintonová bezstarostne používala na úradnú korešpondenciu svoju súkromnú mailovú schránku, je znepokojivý. Oveľa väčšie obavy však vyvoláva obsah týchto správ, ktoré sa objavili na stránkach Wikileaks.

Ohrozený monopol
Pod referenčným číslom F-2014-20439, Doc No. C05794498 sa skrýva jeden z mnohých mailov, odoslaných počas pôsobenia Clintonovej na poste ministerky zahraničia. Vyplýva z neho, že Washington zámerne vyvolal občiansku vojnu v Sýrii. Podľa Clintonovej to bol totiž „najlepší spôsob, ako pomôcť Izraelu“ zlikvidovať rastúci atómový potenciál Iránu.

Aj napriek tomu, že americké spravodajské služby už dávno označili informácie o iránskej atómovej bombe za poplašné správy, Hillary tieto lži naďalej využíva. Teherán podľa nej predstavuje hrozbu pre izraelský monopol na atómové zbrane na Strednom východe.

AK BY VRAJ IRÁN VYROBIL ATÓMOVÚ ZBRAŇ, UMOŽNILO BY TO DAMASKU AJ ĎALŠÍM KRAJINÁM OHROZIŤ ZÁUJMY IZRAELA. PRETO BOLO TREBA SÝRIU ZNIČIŤ.

Môže sa zdať, že iránsky jadrový program a občianska vojna v Sýrii spolu nijako nesúvisia. Izrael sa však najviac obáva práve straty monopolu na atómové zbrane v regióne. Ak by nimi disponoval aj Irán, znamenalo by to preň obrovskú hrozbu.

Foto: AP
Foto: AP

V prípade, ak by ich od Teheránu získali aj jeho ďalší nepriatelia vrátane Saudskej Arábie a Egypta, Izrael by už nemohol strašiť Sýriu či Libanon vojenskými údermi, ako to s obľubou robí dnes. Jadrový potenciál jeho rivalov by mu v tom zabránil.

Správna vec
Z mailu vyplýva, že Clintonovej sa nepáčia „strategické vzťahy medzi Iránom a režimom Bašára Asada“, umožňujúce Teheránu podkopávať bezpečnosť Izraela. Tú by totiž neohrozil priamy útok, keďže k nemu neprišlo ani v 30. rokoch 20. storočia počas zvýšeného napätia medzi Iránom a Izraelom, ale spojenci, kam zaraďuje napríklad Hizballáh. Pádom Asadovho režimu sa skončí aj táto „nebezpečná aliancia“.

Ak vraj Biely dom spraví „správnu vec“ v Sýrii, zmierni tým napätie a tlak, pod ktorým je Izrael. Tento mail je zároveň potvrdením toho, že americká vláda sponzorovala teroristov na Strednom východe, aby rozpútali konflikt v Sýrii. Ten sa však rýchlo rozšíril aj do ďalších krajín.

CLINTONOVEJ ŠTVAVÁ POLITIKA SPÔSOBILA UTRPENIE MILIÓNOM ĽUDÍ.

Už len samotná myšlienka, že sa takýto človek môže postaviť na čelo Spojených štátov, vyvoláva obavy. Znepokojujúco znejú aj jej vyjadrenia, že ak zasadne do prezidentského kresla, posunie vzťahy s Izraelom na vyššiu úroveň. Hillary Clintonovú tak možno označiť za nepriateľa nielen arabských štátov na Strednom východe, ale všetkých mierumilovných ľudí.

Reprodukcia: archív
Reprodukcia: archív

1 komentár

  1. Takže sme kričali správne, že Amerika je pôvodom všetkého zla…A Merkelová, – tiež…. Vybudovať jeden európsky národ s moslimami je totálna blbosť!!!

Comments are closed.