Úvod Politika Marian Kotleba bude opäť kandidovať za župana

Marian Kotleba bude opäť kandidovať za župana

Foto: archív

Poslanec Marian Kotleba sa bude znovu uchádzať o post banskobystrického župana. Oznámil to v sídle Ľudovej strany Naše Slovensko v Banskej Bystrici. O funkciu šéfa samosprávneho kraja sa uchádza ešte 11 kandidátov.

Sú nimi konateľ súkromnej firmy a poslanec mestského parlamentu spod Urpína Igor Kašper, politológ, poslanec Národnej rady SR za SaS a Mestského zastupiteľstva v Banskej Bystrici Martin Klus, ktorého podporujú aj OĽaNO-NOVA, KDH a OKS, ďalej historik, generálny riaditeľ banskobystrického Múzea SNP a mestský poslanec Stanislav Mičev, podnikateľ Ján Lunter.

Županom chce byť aj predseda Strany moderného Slovenska Milan Urbáni, exprimátor a niekdajší prezident Konfederácie odborových zväzov Ivan Saktor, prednosta Mestského úradu v Brezne, právnik Martin Juhaniak, primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko, starosta obce Mýtna v okrese Lučenec Pavel Greksa, krajský predseda Strany zelených, manažér Marek Mališ z Kriváňa v okrese Detva a rómsky aktivista Vojtech Kökény z Rimavskej Soboty, ktorý kandiduje za Stranu rómskej koalície.