Úvod Politika Martvoň: Aj Štefánik bol proti superštátu podobnému dnešnej EÚ

Martvoň: Aj Štefánik bol proti superštátu podobnému dnešnej EÚ

Anton Martvoň. (Foto: archív)

Podpredseda strany Národná koalícia Anton Martvoň na sociálnej sieti prirovnal súčasnú Európsku úniu k niekdajšiemu Rakúsko-Uhorsku, ktorého historici nazývajú aj “žalárom národov”.

“V tomto období si pripomíname sté výročie záhadnej smrti nášho najväčšieho a najslávnejšieho Slováka – generála Milana Rastislava Štefánika, ktorého aj my v Národnej koalícii uznávame ako vzor. Je to veľká osobnosť, bez ktorej by nikdy nevzniklo Česko-Slovensko a Slováci by sa nikdy neboli vymanili spod maďarskej nadvlády.

Jasne vystupoval proti superštátu Rakúsko-Uhorsko, tak ako sme dnes my proti vytvoreniu podobného superštátu Merkelovej a Macrona v EÚ so sídlom v Bruseli, o ktorý sa usilujú. Aj Štefánik, ktorý bojoval za právo Slovákov na vlastné sebaurčenie a štátnu suverenitu, od roku 1918 spolupracoval aj s Talianmi.

Podľa jeho vzoru sa aj Národná koalícia dnes snaží o kooperáciu s talianskymi politikmi Salvinim a Meloniovou, ktorí bojujú za národné štáty v EÚ,” pripomenul vo svojom statuse zaujímavú historickú paralelu Martvoň.

Národná koalícia si 100. výročie tragickej smrti jedného z najväčších Slovákov pripomenula aj na konferencii Konzervatívneho Inštitútu M. R. Štefánika, kde vystúpil člen strany Karol Koloman Kulašík (na snímke), autor najnovšej publikácie o Štefánikovi. (Foto: archív)