Úvod Z DOMOVA Martvoň o Hlinovi: Tento bezohľadný milionár nedožičí bezdomovcom ani to, aby mohli...

Martvoň o Hlinovi: Tento bezohľadný milionár nedožičí bezdomovcom ani to, aby mohli ležať na lavičkách

Alojz Hlina. (Foto: archív)

Bývalý poslanec Národnej rady SR Anton Martvoň za Smer-SD okomentoval konflikt, ktorý vyvolal exposlanec NR SR a bývalý predseda KDH Alojz Hlina potom, ako na bratislavskom Námestí SNP upozornil bezdomovcov, aby neležali na lavičkách.

„Takto to vyzerá, keď sa arogantný a bezohľadný milionár sa hrá na kresťana, zamestnanci, či bežní ľudia sú mu ukradnutí, a ešte sa aj verejne pobije aj s bezdomovcami, ktorým nedožičí ani to, že môžu zadarmo ležať na lavičkách. Áno, títo ľudia môžu otravovať okolie, no takto sa to nerieši,“ píše Martvoň na sociálnej sieti.

Martvoň Hlinovi vyčíta, že ako predseda strany KDH, ktorá bola v parlamente a ktorá mala poslancov aj v mestských častiach Bratislavy, sa mohol za tie roky snažiť, aby sa problém bezdomovectva nejako riešil.

„Namiesto pomoci bezdomovcom za tie roky radšej nalial on a jeho strana milióny eur do rôznych volebných kampaní, a teraz sa s bezdomovcami bije ešte i o lavičky, aby upútal mediálnu pozornosť.“

Martvoň Hlinove správanie považuje za vrchol politického pokrytectva a arogancie. Pripomína, že Hlina zarába okrem iného aj na tom, že vo svojich krčmách predáva alkohol, ktorému holdujú práve mnohí bezdomovci.

Nejde pritom o jediný incident Alojza Hlinu. Napríklad v roku 2013 v slovenskom parlamente fyzicky napadol práve vtedajšieho poslanca Antona Martvoňa. Útokom reagoval na výčitku Martvoňa v pléne, že v Hlinovom podniku mali nalievať alkohol neplnoletým. Martvoň vtedy označil Hlinovo správanie za nehoráznosť: „Hrá sa na veľkého demokrata, ale napadá ľudí za ich názor”.

Anton Martvoň. (Foto: archív)