Úvod Z DOMOVA Matovič bude mať pancierové auto aj ďalšie tri mesiace

Matovič bude mať pancierové auto aj ďalšie tri mesiace

Foto: archív

Igor Matovič bude aj po odchode z kresla predsedu vlády ďalších 90 dní využívať sprísnené bezpečnostné opatrenia, ktoré zaviedol Úrad na ochranu verejných činiteľov v spojitosti s výhražnými listami a statusmi nahnevaných občanov na sociálnych sieťach.

Zvýšenú ochranu vrátane pancierového auta dostal v novembri minulého roka, keď sa pred úradom vlády a aj pred jeho domom v Trnave zhromaždili protestujúci. Muži zákona vtedy zabarikádovali celú ulicu, kde Matovič býva. Koncom minulého roka polícia informovala aj o viacerých internetových vyhrážkach na adresu vtedajšieho premiéra.

O túto ochranu by však mal v súčasnosti už minister financií prísť, keďže ministrovi prináleží len jeden osobný ochranca. Igora Matoviča však využíva predĺženie opatrení na tri mesiace, na ktoré má ako expremiér nárok.

Potom bude o ich možnom ďalšom predĺžení rozhodovať nový šéf vládneho kabinetu Eduard Heger. Matovič pritom v minulosti kritizoval ochranku Roberta Fica v čase, keď už nebol premiérom. Navyše pred nástupom na premiérsky post si zažartoval, že ochranku nebude potrebovať.