Úvod Z DOMOVA Matovič: My si tu nežijeme slnečné leto, plavky, baby, kúpaliská. My sme...

Matovič: My si tu nežijeme slnečné leto, plavky, baby, kúpaliská. My sme vo vojne

Igor Matovič. (Foto: TASR)

Premiér Igor Matovič na tlačovej konferencii prirovnal súčasnú situáciu na Slovensku v čase opatrení proti šíreniu koronavírusu k vojne. „Slovensko je ešte stále rozoštvané, bohužiaľ, ľuďmi ktorí evidentne nemajú dobrý úmysel.

Hľadajú maličkosti, prkotiny namiesto toho, aby nám podržali chrbát. Áno, vláde, hygienikom, ostatným ľuďom. Lebo my si tu nežijeme slnečné leto, plavky, baby, kúpaliská. My sme vo vojne,“ vyhlásil premiér. Každý jeden z nás, má podľa premiéra v rukách zbraň v podobe rúšok, odstupov a zodpovednosti. Zároveň sú tu podľa neho ľudia, ktorí vedú „boj“.

„V takejto situácii, neustále podkopávanie nôh, vyťahovanie prkotín a rozoštvávanie ľudí proti vláde, alebo proti tým ľuďom, ktorí sa snažia ako vedia, viesť ten náš spoločný boj, je doslova kontraproduktívne,“ dodal. Štvanie a posmešky v súčasnej situácii podľa premiéra ničomu nepomáhajú.

„Skúsme spoločne zvládnuť túto vojnu v ktorej sa nachádzame a potom bude čas na posmešky a štvanie. Potom si nás podajte, potom si podajte hygienikov, rozoberte ich do šroubika.

Ale dnes skúsme naozaj maximálne nabudiť každého jedného bojovníka, aby tie svoje zbrane ktoré má, či to je odstup, ruky, rúško, zodpovednosť a spolupatričnosť, aby sme každý jeden tie svoje zbrane využívali. Premiér dodal, že ak tento „boj“ nezvládneme, budeme na to zbytočne doplácať všetci.