Úvod Politika Matovič: Na úspechu a účesoch Remišovej pracovalo v OĽaNO mnoho ľudí

Matovič: Na úspechu a účesoch Remišovej pracovalo v OĽaNO mnoho ľudí

Foto: archív

Predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič uviedol, že odchod predsedníčky poslaneckého klubu jeho strany Veroniky Remišovej do politického projektu exprezidenta Andreja Kisku (Za ľudí) neberie osobne, aj keď má k nemu niekoľko výhrad.

Matovič v rozhovore pre Hospodárske noviny podotkol, že na úspechu Remišovej pracovalo v jeho hnutí “mnoho ľudí mnoho rokov”. Veľa sme do toho investovali,“ povedal. Remišová podľa neho tento tím vymenila za Kisku.

Dodal, že určité emócie to v ňom vyvolalo. “Čo by som mal teraz povedať, že nie? Nemrzí nás to? Tí ľudia sú sklamaní. Videli sa vo Veronike, makali. Od účesov, cez šaty, podklady, všetko… A zrazu jednoducho povedala bye bye, išla ku Andrejovi Kiskovi a ten tím nechala u nás. Ľudia neišli s ňou, práve preto, že boli sklamaní.”

“Myslím si, že do politiky emócie patria a možno že ich aj voliči očakávajú, politik by nemal skrývať emócie a tváriť sa teraz, že sa ho to nedotklo, tváriť sa, že politik je nejaký robot,“ uviedol Igor Matovič. “Úprimne povedané, samozrejme, že zraní takáto vec. Ale hlavne to zraní od Andreja Kisku. Lebo potom to vidíte, keď si porovnáte slová a skutky.

V médiách hovorí: Jasné chceme spolupracovať, vymenuje štyri strany a OĽaNO povie ako prvé, potom čítam rozhovor že Igor sem, Igor tam, že Igor robí dobrú robotu, len forma je možno niekedy horšia, ale Igor si to odmakal… A poza bučky rokuje s kľúčovým človekom,” doplnil šéf OĽaNO.

Matovič to následne prirovnal k tomu, ako by si niekto, s kým chodí na pivo, dopisoval s jeho manželkou, aby prebehla k nemu. “Jasné, je to neporovnateľné, ale pocitovo je to to isté,” vysvetlil svoje pocity líder OĽaNO.