Úvod Z DOMOVA Matovič: Nestarám sa, kde má manželka uložené peniaze

Matovič: Nestarám sa, kde má manželka uložené peniaze

Igor Matovič. (Foto: TASR)

Igor Matovič niekoľko rokov pred vstupom do politiky prepísal majetok a nehnuteľnosti na svoju manželku Pavlínu. Dnes tvrdí, že sa už 14 rokov nezaujíma o to, kde sú tieto nemalé prostriedky investované. Poznamenal, že od roku 2006 majú s manželkou rozdelené bezpodielové spoluvlastníctvo.

„Bolo to štyri roky predtým, ako som išiel do politiky. Čiže nerobil som to preto, že idem do politiky,“ povedal Matovič pre denník Nový čas. Dôvodom takéhoto kroku bolo údajne to, že viackrát požičiaval peniaze kamarátom, ktorí mu vraj nevrátili desiatky miliónov korún.

„Vtedy som si povedal, že takýmto spôsobom okrádam rodinu, že všetko, čo mám, bude patriť mojej manželke. Odvtedy sa nestarám do toho, kde má moja manželka uložené peniaze… Čo si moja manželka urobí s riadne zdanenými peniazmi, mi je úplne jedno. Je to jej slobodné rozhodnutie a vám to musí byť štyrikrát jedno, lebo vás do toho nič,“ vyhlásil Igor Matovič.

Médiá ako Plus 7 dní, Nový čas či Denník N v uplynulých dňoch priniesli správy o tom, že manželka predsedu vlády Pavlína Matovičová mala investovať peniaze, údajne až 10 miliónov eur, v rámci investičnej skupiny Arca Capital, ktorej sa v poslednom roku príliš nedarí.

Skupina má podľa médií v súčasnosti prechádzať reštrukturalizáciou, keďže v dôsledku koronavírusovej krízy zažíva ekonomicky zlé obdobie a hrozí, že investori by mohli prísť o časť svojich vkladov.

„Viedlo to k tomu, že spoločnosť Arca Investments, a. s., materská spoločnosť celej skupiny Arca Capital, bola nútená požiadať o moratórium, respektíve dočasnú ochranu pred veriteľmi,“ uvádza sa na stránke skupiny.

Pavlína Matovičová na otázky médií ohľadom investovania neodpovedala. K danej téme sa však vyjadril podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha: „Igor Matovič mi niekedy pripomína Disneyho postavičku Strýka Držgroša – je neuveriteľne zaťažený na majetok a jeho celý život sa krúti len okolo kšeftov.“

Blaha uvádza, že 10 miliónov eur je len zlomok skutočného majetku Matovičovcov. „K peniazom prišli aj daňovými podvodmi, kšeftmi s Majským či predajmi podnikov na bieleho koňa. Takto žije náš obyčajný človiečik z Trnavy – milionár.

Vlastní hotely, historické pamiatky, obrovské pozemky a nehnuteľnosti v Trnave. Oháňa sa obyčajnými ľuďmi a sám žije ako ten najväčší papaláš. Dokonca v neskolaudovanej vile. Protizákonne.

Čo je však horšie, podľa médií existuje podozrenie, že v prípade Arca Capital budú Matovičovci z dôvodu aktuálnej funkcie Igora Matoviča prednostne vyplatení, a teda o peniaze neprídu. To by bolo nezákonné zvýhodnenie veriteľa. Zneužitie funkcie! Škandál ako hrom!“ napísal Blaha na sociálnej sieti.