Úvod Z DOMOVA Matovič o neúčasti poslancov PS/Spolu v NR SR: Takto tú mafiu neporazíme

Matovič o neúčasti poslancov PS/Spolu v NR SR: Takto tú mafiu neporazíme

Foto: archív

Líder OĽaNO Igor Matovič skritizoval predstaviteľov strán PS, Spolu, KDH a Za ľudí, ktorých zástupcovia sa nezúčastnili na mimoriadnej schôdzi parlamentu, na programe ktorej bolo vyslovenie nedôvery premiérovi Petrovi Pellegrinimu, ktorú aj ich vinou predsedajúci nakoniec ani neotvoril. Opozícia totiž nedokázala nazbierať dostatok hlasov, pričom z ich radov chýbalo v sále aj množstvo mien, ktoré boli podpísané pod návrhom na zvolanie schôdze.

Šéf OĽaNO v rádiu Expres uviedol, že niektorí kolegovia z opozície (PS, Spolu, KDH, Za ľudí) namiesto účasti na otvorení schôdze predtým pózovali pred kamerami na tlačovej konferencii pred NR SR a spôsobili, že sa schôdzu sa nepodarilo otvoriť. Uviedol, že neprítomnosť Miroslava Beblavého zo Spolu a jeho poslancov ho mrzí.

“O deviatej mali tlačovku pred parlamentom, za PS/Spolu, KDH, Za ľudí, ale v skutočnosti z ôsmich poslancov PS/Spolu tam päť nebolo. Dopredu hovoria ako sa zúčastnia, podporia a za hodinu na schôdzu neprídu… Toto keď má byť nová politika, takto neporazíme tú mafiu.” Matovič ďalej povedal, že koalícia im dodala “len tri hlasy” a aj keby tam celá opozícia bola, parlament by v takom prípade nebol úznášaniaschopný.