Úvod Politika Matovič odíde z parlamentu, ak v eurovoľbách nezíska 50-tisíc „krúžkov“

Matovič odíde z parlamentu, ak v eurovoľbách nezíska 50-tisíc „krúžkov“

Igor Matovič. (Foto: archív)

Lídrom kandidátky hnutia OĽaNO do májových eurovolieb je jeho šéf Igor Matovič. Napriek tomu si po prípadnom zvolení za europoslanca  svoj mandát neprevezme. „Chcem, aby sme zobudili EÚ. Chcem, aby mi ľudia buď vyjadrili dôveru alebo nedôveru a podľa výsledkov sa rozhodne. Ak získam menej ako 50-tisíc krúžkov, tak odídem aj z Národnej rady SR,“ uviedol na tlačovej besede s tým, že potom bude opäť kandidovať v parlamentných voľbách z posledného miesta kandidátky OĽaNO.

Matovič chce svojou kandidatúrou zvýšiť účasť voličov v eurovoľbách. Zároveň odmietol, že by z eurovolieb robil svoje osobné referendum. Matovič nekonkretizoval, či v prípade, ak nezíska 50-tisíc preferenčných hlasov voličov, prenechá aj post predsedu hnutia niekomu inému. Ako priblížil, na kandidátke majú kompletný počet 14 mien. Z poslancov NR SR za OĽaNO je však Matovič jediným.

Ako dodal, ostatných kandidátov predstaví koncom tohto týždňa. Je medzi nimi Michal Šípoš, ktorý pracuje v úzkom tíme Matoviča. Tretím na kandidačnej listine je bývalý splnomocnenec vlády pre rómsku problematiku Peter Pollák. Štvoricu uzatvára exposlankyňa za SDKÚ Zita Pleštinská.