Úvod Z DOMOVA Matovič: Po odznení omikronu vyhodnotíme ďalšie pôsobenie Lengvarského

Matovič: Po odznení omikronu vyhodnotíme ďalšie pôsobenie Lengvarského

Igor Matovič a Vladimír Lengvarský. (Foto: archív)

Zotrvanie Vladimíra Lengvarského v kresle ministra zdravotníctva sa má vyhodnotiť po odznení vlny, ktorá sa očakáva v súvislosti s omikron variantom nového koronavírusu. Novinárom to povedal líder OĽaNO a minister financií Igor Matovič.

Lengvarský podľa neho podcenil očkovaciu kampaň. „Po odznení vlny vyhodnotíme, či je ďalej vhodné, aby pán Lengvarský fungoval v pozícii ministra zdravotníctva,“ skonštatoval Matovič s tým, že by bolo zlé meniť „generála na čele boja“. „Keď to pominie, treba si spočítať plusy, mínusy a rozhodnúť sa, ako ďalej.

Myslím si, že zásadným spôsobom podcenil očkovaciu kampaň. Keď sme rezortu zdravotníctva koncom júla dali peniaze, trvalo im viac ako tri mesiace, kým kampaň spustili a spustili doslova hračkársku kampaň, ktorá očkovaniu absolútne nepomáha,“ vyhlásil Matovič.

Šéf OĽaNO avizoval, že Lengvarského bude hodnotiť aj podľa miery zaočkovanosti Slovákov v porovnaní s ostatnými krajinami EÚ. „Prebral Slovensko ako krajinu, ktorá bola siedma najlepšie očkujúca krajina v EÚ a momentálne je Slovensko tretia najhoršie očkujúca krajina v EÚ.

To je sumár faktov. Sú tam veci, za ktoré Lengvarský môže a za ktoré nemôže. Nemôže za to, že máme opozíciu, ktorá si postavila svoj úspech na tom, že bude štvať proti opatreniam a očkovaniu,“ skonštatoval.