Úvod Z DOMOVA Matovič: Som pako, ale dvom vysokopostaveným politikom sa Denník N zabudol venovať

Matovič: Som pako, ale dvom vysokopostaveným politikom sa Denník N zabudol venovať

Igor Matovič. (Foto: archív)

Selektívne odhaľovanie nedostatočných záverečných prác? Napísal o ňom predseda vlády Igor Matovič, ktorý vo svojom príspevku na sociálnej sieti obviňuje Denník N, že sa dvom politikom „správneho hodnotového razenia“ akosi zabudol venovať.

Niekto sa snaží národu vsugerovať, že problémy s diplomovými prácami sú najväčšie faktory pre posudzovanie politikov, myslí si Matovič. V príspevku na sociálnej sieti podotýka, že na pár politikov však Denník N akosi „zabudol“.

„Práve končí 6. (šiesty) týždeň, čo sa niekto celému Slovensku snaží zo záhadných dôvodov vsugerovať, že najzásadnejšou úlohou na Slovensku je posudzovať súčasné skutky politikov podľa ich diplomoviek z dôb, keď politikmi neboli,“ píše v úvode predseda vlády.

Podotýka, že on sám si mylne myslel, že má svoju záverečnú prácu v poriadku, čo nebola pravda. „Jasné, som pako, keď som si naivne myslel, že v mojej diplomovke mám všetko citované, ako sa patrí. Evidentne som nemal, je to hanba a je mi to ľúto,“ vraví premiér.

„Dvom vysokopostaveným politikom správneho hodnotového razenia sa za pofidérne získané vzdelanie a prax Denník N v nedávnej minulosti však akosi ‘zabudol’ venovať, hoci informáciami disponoval – milostivo ich prešiel mlčaním,“ dodal Matovič bez toho, aby zverejnil ich mená.