Úvod Z DOMOVA Matovič už hovorí len o trojkoalícii OĽaNO, Sme rodina a Za ľudí

Matovič už hovorí len o trojkoalícii OĽaNO, Sme rodina a Za ľudí

Igor Matovič. (Foto: TASR)

Pred OĽaNO, Sme rodina a Za ľudí stojí úloha dohodnúť sa na trojkoalícii. Na sociálnej sieti to vyhlásil premiér Igor Matovič. Argumentuje neochotou strany SaS splniť podmienky na vyriešenie situácie. Rokovania podľa jeho slov viaznu „na detinskej novej dodatočnej požiadavke“ Sulíka, že ak z vlády neodíde Matovič, vrátiť sa chce aj on.

„Jasné, bude to náročnejšie v parlamente, ale osobne verím, že taká koalícia môže urobiť kopu dobrej práce. Môj záväzok odísť z postu predsedu vlády, samozrejme, platí. Treba k tomu už len malý krôčik – spísať dohodu, že naše požiadavky budú rekonštruovanou koalíciou naplnené,“ napísal Matovič v súvislosti s trojkoalíciou.

Dodal, že OĽaNO zvolalo posledné stretnutie štyroch koaličných strán. „Obávam sa, že Richard Sulík bude stále na svojej stoličke trvať,“ podotkol s tým, že aj na predchádzajúcom stretnutí sa Sulík na stretnutí ukázal až na “doprosovanie sa“ šéfa parlamentu Borisa Kollára. Po pár minútach mal odísť, pričom vyjadril požiadavku zostať vo vláde, ak v nej bude Matovič.

Premiér tvrdí, že na rokovaniach sa tri koaličné strany snažia dohodnúť, no šéf jednej strany „povýšil svoj vlastný osobný záujem nad záujem svojej strany, nad záujem Slovenska a na základe dodatočne vymyslenej požiadavky, ktorá mu má zabezpečiť stoličku na vláde, vytiahol svoju stranu z koalície a vlády“.