Úvod Z DOMOVA Matovič vystúpil v pléne, Mazurek pred neho predstúpil s transparentom “psychopat”

Matovič vystúpil v pléne, Mazurek pred neho predstúpil s transparentom “psychopat”

Foto: TASR

Poslanci Národnej rady (NR) SR by mali bez ohľadu na politické tričko podporiť projekt testovania na Orave a v bardejovskom regióne a spolupracovať v boji proti pandémii. Vyzval ich na to premiér Igor Matovič počas svojho vystúpenia na 16. schôdzi NR SR. Požiadal tiež o zvolanie poslaneckého grémia, aby mohol osobne požiadať o spoluprácu šéfov poslaneckých klubov.

Šéf poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš pre TASR uviedol, že po grémiu sa má prerušiť schôdza parlamentu do utorka 27. októbra. Poslanci sa podľa Šipoša už priebežne chodia testovať. Robia tak vzhľadom to, že poslanec Marian Kotleba mal pozitívny test na ochorenie COVID-19.

Premiér vo svojom vystúpení vyzval poslancov na jednotu a poprosil o spoluprácu všetky politické strany. „Skúste na dva, tri týždne odložiť konšpirácie a politiku a skúsme všetci spoločne potiahnuť za jeden povraz,“ vyhlásil s tým, že ak to urobia, ochránia tisícky ľudí pred zdravotnými komplikáciami.

Aj poslanci z opozície sú podľa premiéra Igora Matoviča veľmi podstatní v tom, ako pristúpia k svojim voličom. Požiadal poslancov ĽSNS, aby tiež povedali svojim voličom, že ochorenie COVID-19 je nebezpečné.

Podľa Matoviča Európa a svet potrebujú podľa neho odpoveď na to, či existuje aj iná možnosť ako úplný lockdown. Kombinácia, ktorú prijal ústredný krízový štáb, je podľa neho cestou, ako sa vyhnúť úplnému lockdownu.

Úplný lockdown, teda uzatvorenie krajiny, podľa Matoviča odporúčalo aj konzílium odborníkov. „Aby sme všetkých zamestnancov nechali na tri týždne doma okrem zamestnancov tzv. kritickej infraštruktúry, teda elektrární, distribučných spoločností, vodární, policajtov, hasičov, vojakov, zdravotné sestry, vojakov,“ dodal.

Matovič sa vyjadroval ku Kotlebovi, ktorý podľa neho nový koronavírus najviac spochybňoval a snažil sa na tom získavať politické body. Pred rečnícky pult, za ktorým bol Matovič, prišiel následne poslanec Milan Mazurek s transparentom „psychopat”.

Urobil tak rovnakým spôsobom, ako svojho času šéf OĽaNO, ktorý s hanlivým transparentom predstúpil pred vtedajšieho šéfa parlamentu Andreja Danka. Pán predseda národnej rady, naozaj mi to neprekáža, myslím si, že takýto spôsobom konkrétni ľudia oznamujú celému svetu, čo sú,“ reagoval premiér.