Úvod Politika Matovič vyzýva, aby bol Glváč zaradený medzi podozrivých v prípade vraždy Kuciaka

Matovič vyzýva, aby bol Glváč zaradený medzi podozrivých v prípade vraždy Kuciaka

Igor Matovič. (Foto: archív)

Predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič vyzval generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára, aby podpredsedu parlamentu Martina Glváča zaradil do širšieho okruhu podozrivých pre jeho komunikáciou s Alenou Zs., ktorá je obvinená v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Zároveň vyzval premiéra Petra Pellegriniho, aby zariadil Glváčov odchod z parlamentu.

„Chcel by som vyzvať pána generálneho prokurátora, aby bol okamžite pán ‘Maznák’ zaradený do širšieho zoznamu podozrivých, ktorý mohol pred marcom 2018 komunikovať aj o skutočnostiach, ktoré môžu poslúžiť pri vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka,“ uviedol Matovič s tým, že by mal byť Glváčovi zhabaný telefón aj počítač.

Ak by bola Glváčova komunikácia koordinovaná, išlo by podľa Matoviča o zlyhanie Vojenského spravodajstva. „Ak by Vojenské spravodajstvo, priamo riaditeľ, prikázal vtedajšiemu ministrovi obrany, aby komunikoval so ženou, ktorá v tom čase bola evidovaná ako žena, ktorá bola vyšetrovaná ako podozrivá z objednávky vraždy primátora Basternáka, tak by to bolo úplné zlyhanie tajných služieb,“myslí si Matovič.

Martin Glváč. (Foto: archív)

Advokát rodiny Kuciakovcov Daniel Lipšic, s ktorým Alena Zs. viedla prostredníctvom četu rozsiahlu, eroticky ladenú komunikáciu rovnako ako s Glváčom, a ktorý sa s ňou mal aj osobne stretnúť, podľa Matoviča túto komunikáciu poprel. „Vo vyšetrovacom spise nie je zmienka o komunikácii Daniela Lipšica, to je veľký rozdiel,“ dodal.

Glváč pred médiami vyhlásil, že komunikáciu s Alenou Zs. koordinoval s Vojenským spravodajstvom, ako aj s generálnym prokurátorom. Glváč je tiež členom Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva. Podľa predsedu výboru Eduarda Hegera z OĽaNO by sa do vysvetlenia komunikácie nemal zúčastňovať na jeho zasadnutiach. Tiež avizoval, že sa na výbore bude riaditeľa Vojenského spravodajstva pýtať na túto komunikáciu.